České Švýcarsko - tajemství na dosah

Objevte místo pro odpočinek, turistiku a nezapomenutelné zážitky. České Švýcarsko je krajinou skal, hlubokých kaňonů, dechberoucích vyhlídek, lesů i míst se zajímavou historií. Za jeho poznáním se můžete vydat pěšky, na kole a dokonce i po vodě.

     

Proč do Českého Švýcarska

Hledáte symbiózu ticha, panenské přírody a historického poznávání? Milujete zvlněnou krajinu, romantické pískovcové skály, tajemné skalní hrádky, panensky nedotčenou přírodu, místo s nepřeberným množstvím zážitků a aktivního vyžití? Region České Švýcarsko Vám toto všechno nabídne. Malebná příroda Českého Švýcarska je plná překvapení. Doslova klenotem a královnou zdejší krajiny je Pravčická brána, šestnáct metrů vysoký a sedmadvacet metrů široký majestátní skalní most. Vede k němu cesta z malebného Hřenska, nebo z Mezní Louky, odkud část trasy vede podél strmé krásné Křídelní stěny. Od brány se nabízí nádherný výhled a další vyhlídky v okolí vám umožní obdivovat i samotný skalní most. Dalším symbolem krajiny je krytá vyhlídka na Mariině skále u Jetřichovic. Nechal ji vybudovat kníže Ferdinand Kinský, který zpřístupnil řadu míst této čarokrásné krajiny turistům a tak od ní můžete pokračovat k vyhlídce Vilemínina stěna či k Rudolfovu kameni.

 

Mlčenliví svědkové minulosti

Hluboký les ukrývá místo zvané Na Tokáni. V původních srubech postavených v alpském stylu, které sloužily panstvu při lovu tetřevů, je dnes restaurace a penzion a leží u nich oblíbená křižovatka turistických cest. Okolní příroda ukrývá pozůstatky skalních hrádků a dalších objektů. Zamířit můžete na Falkenštejn v masivu Havraního kamene, k pozůstatkům hradu Šaunštejn s velkou vyhlídkovou plošinou, nebo třeba k romantickému torzu Dolského mlýna, který posloužil jako kulisa při natáčení filmu Pyšná princezna i několika novodobých pohádek. Labužníci z řad milovníků historie by si neměli nechat ujít návštěvu zámku v Děčíně s proslulou Růžovou zahradou.

Okouzlení skalami

Není divu, že právě zde v 19. století vznikaly první turistické spolky, horolezecké skupiny nadšenců a milovníků skal. Neváhejte, vyražte do Českého Švýcarska, udělejte něco pro své zdraví. Každý si tu najde to své.Za poznáním krajiny také po vodě

Nezapomenutelný zážitek nabízí ve Hřensku Divoká a Edmundova soutěska. Do míst mezi skalami se dostanete pouze na velké pramici a plavbu vám zpestří humorné vyprávění převozníka. Pěší část cesty z Hřenska k přístavišti pramic vede po břehu Kamenice pod skalními převisy a skalními tunely. Můžete proplout oběma soutěskami, nebo po proplutí první z nich na Mezním můstku vystoupat po schodech do Mezné a pokračovat dál v pěší túře. Další možnost poznání této oblasti nabízí hladina řeky Labe, po které se můžete vydat na palubě výletní lodě. Přístaviště je v Děčíně pod zámkem a hned za městem se vám otevře krásný výhled do Labského kaňonu.

 


Sportovní vyžití a zážitky, na které se nezapomíná

Okolí je protkáno značenými pěšími trasami a cyklostezkami, po kterých se můžete vydat i na oblíbených koloběžkách. Přímo po břehu Labe vede Labská stezka, po které můžete na kole dojet až do Německa. Milovníky golfu potěší golfové hřiště v Janově, na příznivce jezdeckého sportu čekají koně v Jezdeckém areálu Všemily či v jezdeckém klubu RGM Děčín. Pro vyznavače adrenalinu a lezectví je připravena v Děčíně na Pastýřské stěně Via Ferrata. Nabízí několik zajištěných lezeckých tras různé náročnosti, které za odměnu nabídnou nejen dobrý pocit, že jste to zvládli, ale také krásný výhled na řeku a děčínský zámek. S dětmi lze příjemné strávit volný čas v zážitkovém areálu Rysí stezka či na dětském hřišti na Mezní louce a příjemné letní chvíle vám nabízí rybník Stará Oleška, kde si na své přijdou i rybáři.


Prohlédněte si krásy Českého Švýcarska

/album/fotogalerie16/soutesky-ve-hrensku-jpg/

—————

/album/fotogalerie16/chalupa-z-pysne-princezny-kopie-jpg/

—————

/album/fotogalerie16/dsc-1001-jpg/

—————

/album/fotogalerie16/dsc-2425-jpg/

—————

/album/fotogalerie16/cerna-brana-2-jpg1/

—————

/album/fotogalerie16/dsc-9533-jpg/

——————————


 

Pohled k sousedům

České Švýcarsko má zajímavého souseda – Saské Švýcarsko. Téměř na dosah ruky je nedobytná pevnost Königstein, vyhlídka Bastei, skalní most Basteibrück a torzo hradu Neurathen, skalní masiv Schrammstein (Šrámové kameny), lázeňské městečko Bad Schandau s komplexem vodního světa Toskana Therme, venkovním elektrickým výtahem k vyhlídce Ostrau, unikátní Křininickou tramvají, která vás zaveze k vodopádu Lichtenheiner a řada dalších, neméně pěkných míst.


Dovolená v Českém Švýcarsku

V Českém Švýcarsku najdete dokonalé zázemí pro turisty s cenově příjemným ubytováním v  útulných penzionech a hotelích. Zajistíme Vám vhodné ubytování, navrhneme možnosti na výlet a poskytneme kvalitní informační servis. Pobyt v Českém Švýcarsku je vhodný pro každého, jak pro rodiny s dětmi, zamilované páry hledající romantiku nebo skupiny nadšených turistů a kamarádů. Vezměte Vaše zaměstance, obchodní partnery, odměňte je tím pravým zážitkem. Získáte nezapomenutelné, vyražte s námi na prodloužený víkend nebo Vaši dovolenou a načerpejte zdraví a energii v Českém Švýcarsku.


Hotel Zlatá Lípa

 Penzion U Fořta 

Ubytování u Härtelů

Hotel Belveder

Cena od: 950 Kč Cena od: 495 Kč Cena od: 350 Cena od: 432 Kč

Dům U Rybníčku

Hotel U Zeleného stromu

Penzion U Vyhlídky

Penzion Starý Mlýn

Cena od: 291 Kč Cena od: 550 Kč Cena od: 270 Kč Cena od: 470 Kč

hotely | penziony | chaty a apartmány |  Všechna ubytování v Českém Švýcarsku


 

Ubytování podle mapy - České Švýcarsko

 


Podělte se s přáteli      

 

Více informací o regionu: Českosaské Švýcarsko a Tiské skály