Vychutnejte si jedinečnou krásu Jizerských hor a Liberecka

     

Proč do Jizerských hor

Nejsevernější pohoří České republiky najdete v okresech Liberec a Jablonec nad Nisou. Od roku 1968 je celé území Jizerské hory vyhlášeno jako Chráněná krajinná oblast Jizerské hory (CHKO) a bez pochyb si ho zařaďte mezi nejstarší chráněná území České republiky. Proč byste se měli do této malebné a nespoutané krajiny podívat? Pro začátek můžete obdivovat některou vysokou a neodolatelnou horu – Smrk (1124 m), Jizeru (1122 m) nebo Wysoku Kopu (1126 m) na polské straně. Centrální část hor charakterizuje náhorní plošina v nadmořské výšce od 800 do 1000 m. Jestliže se na Jizerské hory podíváte z nějakého vrchu, výšiny nebo z některé rozhledny, užasnete nad přírodní krásou celého regionu. Otevře se vám výhled na smrkové a bukové porosty, žulové skály, malebná údolí, horské obce a romantické chaloupky, kostelíky, louky a bujné lesy. Ideálně si odpočinete při procházce po jedné ze zajímavých naučných stezek, při poznávání zdejších historických památek a romantických míst.Prohlédněte si širokou nabídku ubytování v Jizerských horách. Nabízíme hotely, penziony, chaty a apartmány ve všech částech Jizerských hor.


Jedinečná krása kraje Jizerských hor

Krása kraje vás dostane takřka do kolen – půvabné památky se neustále opečovávají a místní se snaží udržovat zdejší kaple, kapličky a chalupy ze dřeva i pro další generace v perfektním stavu. Většinu lesního porostu tvoří smrky, houbaře potěší kvanta hub a sběrači lesních plodů se mohou pustit například do sběru velkých borůvek, které se mohou nacházet na těžce přístupných svazích, ale těžko na ně někdy zapomenete. Jizerské hory mají ideální podmínky pro všechny zájemce o utužování zdraví.


Aktivní vyžití po celý rok

Milujete pohyb? Vydejte se na jednu z mnoha kratších nebo delších turistických nebo cyklistických tras. Během léta není problém si zaplavat v řece, na mnohých přehradách regionu Jizerské hory, v rybnících nebo můžete navštívit oblíbený aquapark v Liberci, který zaujme děti i dospělé. V zimě proudí do zdejších hor mnoho našich a zahraničních milovníků lyžování. Funguje zde několik moderních ski areálů, kde naleznete sjezdové tratě různých obtížností a samozřejmě perfektní služby pro samotné lyžaře – lyžařské a snowboardové školy, půjčovny lyžařského vybavení a uvítáte i snadnou dostupnost auty až k vlekům či dopravu skibusy. Rádi si prohlížíte krásy kraje na běžkách? Jizerské hory mají takřka 160 km upravovaných běžkařských stop, známých pod názvem Jizerská magistrála. Z osmi nástupních míst si jistě vyberete tu, která bude nejblíže vašemu ubytování v hotelu, penzionu nebo v pronajatém domě.


Ubytování v Jizerských horách

Když už jsme se dostali k ubytování v Jizerských horách, máte opravdu rozsáhlý výběr od skromných chaloupek až po špičkově vybavené hotely v horském prostředí. Moderní ubytovací zařízení nabízí nejen dobře vybavené pokoje, ale i možnost saunování, plavání v bazénu, wellness pobyty, různé sportovní aktivity a samozřejmě vám všude dobře poradí, kam se musíte rozhodně vypravit a poté se o své zážitky můžete podělit s přáteli a kolegy.


/album/fotogalerie23/jizerka-zapad-slunce-jpg/

—————

/album/fotogalerie23/jizerky-zapad-slunce-jpg/

—————

/album/fotogalerie23/jizerky-jpg/

—————

/album/fotogalerie23/jizerske-hory-a-liberecko-34-jpg1/

—————

/album/fotogalerie23/kone-jizerky-jpg/

—————

/album/fotogalerie23/kostel-jizerske-hory-jpg/

——————————


Dovolená v Jizerských horách

Ať už plánujete vyrazit do Jizerských hor za horskou turistikou, cyklistikou nebo odpočinkem – užijte si co nejlépe strávený čas v krajině stříbrných buků, rašelinišť, horských luk a lesů. Vaše prožitky se vám vryjí hluboko do srdce a při vzpomínce se vám vybaví návštěvy sněhobílé krajiny, výhledy z výšky do dalekých oblastí nebo setkání se vzácnými živočichy a rostlinami.


Chalupa Tara

Chalupa U Potoka

Apartmány SkiBike

Horský hotel Sport

Cena od: 200 Kč Cena od: 143 Kč Cena od: 197 Cena od: 490 Kč

Hotel Perla Jizery

Horská chata Hubert

Hotel Farma Vysoká

Penzion Pod Kopcem

Cena od: 800 Kč Cena od: 190 Kč Cena od: 500 Kč Cena od: 138 Kč

hotely | penziony | chaty a apartmány |  Všechna ubytování v Jizerských horách

 


Ubytování podle mapy - Jizerské hory

 


Více informací o regionu: Jizerské hory a Liberecko


Filtr ubytování

 

Druh ubytování

 

Hotely | Penziony | Chaty, apartmány

 

Oblast ubytování

 

Bedřichov | Albrechtice | Janov nad Nisou | Liberec

 

Ostatní regiony

České Švýcarsko | Krkonoše | Adršpach a Broumovsko | Orlické hory a Podorlicko | Jizerské hory