Celodenní výlet korunovaný večerním safari v ZOO ve Dvoře Králové

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nabízí prohlídky zvířat a safari nejen během dne, ale zavítat sem můžete také v podvečer, a zažít atmosféru afrického kontinentu bez toho, že byste museli opustit rodnou hroudu.

 

Výlet můžete začít třeba na Kuksu

Výlet do královédvorské ZOO můžete začít návštěvou Národní kulturní památky Hospital Kuks, jehož součástí je špitál s kostelem Nejsvětější Trojice, hrobka rodiny Šporkovy a expozice Českého farmaceutického muzea s barokní lékárnou. Krásné a klidné místo je rájem pro milovníky historie, památek a pro ty, kteří obdivují kouzlo sochařského umění. Součástí barokního komplexu je totiž i lapidárium soch M. B. Brauna. Asi 3 km od Kuksu se navíc nachází Braunův Betlém. Přivede vás k němu červená značka. Pokud se rozhodnete pro pohodlnější variantu, můžete k němu dojet autem přes Stanovice.

 

Pro posilnění je dobrý pozdní oběd…

Safary Zoo Dvůr KrálovéPo příjezdu do ZOO je ten správný čas na občerstvení. Zahrada má pro návštěvníky připraveno pohoštění v restauraci U lemura, kterou najdete u hlavního vchodu do ZOO. K dispozici je samoobslužná část i restaurace s obsluhou a příjemné posezení nabízí velká letní terasa. Poté se vydejte na prohlídku ZOO. Během příjemné procházky si budete moci prohlédnout pavilony šelem, goril, hrošíků, okapi, surikat či hmyzu i průchozí ptačí voliéry. Navíc můžete zavítat do expozice Pravěk očima Zdeňka Buriana s obrazy pravěkých a dávno vyhynulých tvorů.


/album/a56/safary-dvur-kralove-1-jpg/

—————

/album/a56/safary-dvur-kralove-2-jpg/

—————

/album/a56/safary-dvur-kralove-3-jpg/

——————————


Dobrodružství začíná!

Se soumrakem se vydáte na přibližně 50 minut trvající cestu mezi stáda zvířat Africa Truckem nebo Safaribusem. Uvidíte život více než šesti stovek afrických zvířat v padesáti druzích v době, kdy zapadá slunce. Budete projíždět mezi nosorožci, žirafami, stády zeber, lvy, gepardy a dalšími obyvateli zvířecí říše. Jízda je komentovaná a průvodce vám prozradí řadu zajímavostí ze života zvířat, o kterých jste dosud neměli možná ani tušení.

Safary Zoo Dvůr KrálovéPodvečerní Safari probíhá v červenci a v srpnu denně každý večer, v červnu a v září pouze v pátek a v sobotu. Safaribusy vyjíždí pravidelně ve 20.00 a 21.00 hod. od večerního vchodu. Zážitkový program si můžete objednat na www.shopzoo.cz/eshop/vstupenky. Objednat si je možné i mimořádnou jízdu pro uzavřenou společnost a to kterýkoliv den letní sezóny od května do září. Jízdu lze zpříjemnit venkovním grilováním u nosorožců. Jízdenky můžete zakoupit přímo na místě před jízdou (pokladna je otevřena od 19.30 hod.). Plné jízdné vás přijde na 180,- Kč, snížené na 135,- Kč, za děti od 2 do 4 let zaplatíte 50,- Kč a rodinné stojí 590,- Kč.

Na večerní safari s vámi mohou i zvířecí miláčci, kteří musí být po celou dobu na vodítku a svezou se za 100,- Kč. Jízdenky lze rezervovat  telefonicky na č. +420 499 311 330 (je třeba vyzvednout nejpozději 15 min. před jízdou), nebo elektronickou cestou, která nabízí i možnost jejich zaslání domů na vaši adresu. Kontakt: www.zoodvurkralove.cz.


Možnosti ubytování v okolí

Rekreační domky Dolce

Penzion autokemp Wolf

Hotel Holzbecher

Apartmán Krakonošovo

  Roubenka 33   Penzion Dita Apartmány Bohdašín Green Valley park
Cena od: 270 Kč Cena od: 295 Kč Cena od: 238 Kč Cena od: 181 Kč

Poloha na mapě


Přečtěte si další tipy na výlety


Návštěva muzea a rozhledny Maják Járy Cimrmana

Tipy na výlety | Krkonoše

Po stopách naší největší fiktivní osobnosti, myslitele a génia, Járy Cimrmana se vydejte do Příchovic. Teprve nedávno zde byla postavena na jeho počest v areálu U Čápa rozhledna Maják a otevřeno Muzeum Cimrmanovy doby...


Vydejte se s námi po naučné stezce Babiččiným údolím

Tipy na výlety | Adršpach

Nevím, jak dnes, ale dříve snad nebylo školáka, který by neabsolvoval výlet se školou do Babiččina údolí.  Proto se tam vydejte i vy a nejlépe od května do října a s celou rodinou.  Naše doporučená trasa vede Naučnou stezkou Babiččino údolí...


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30