Děčínské městské slavnosti - atrakce, ohňostroj a bezva zábava

Děčínské Městské slavnosti nabídnou i letos v květnu řadu atrakcí, zážitků a kulturních vystoupení. Jako tradičně je zahájí velký krásný ohňostroj a poté si v průběhu jednoho z nejkrásnějších měsíců v roce užijete v ulicích města, na zámku i v podzámčí spoustu zábavy. 

zdroj: youtube.com

 

Oblíbené slavnosti odstartuje velkolepý ohňostroj

zdroj: www.slavnostidecin.cz/

Plánovaná akce v Děčíně začíná v pátek 8. května. Její zahájení se každoročně nese v duchu hudby, slavnostního lampionového průvodu a zlatého hřebu dne, kterým je slavnostní velkolepý ohňostroj. Ani letošní ročník nebude výjimkou a jistě vás naláká k tomu, abyste v Děčíně strávili více času a užili si z nabídky zážitků, které tu na vás čekají. Pěkné ubytování vám nabídne například hotel Faust, který leží v blízkosti středu města nedaleko Zámeckého rybníka. K dispozici jsou pokoje i apartmány, které ocení zejména rodiny s dětmi. Milovníci romantiky mohou zamířit do hotelu Kristin hrádek, který se nachází nedaleko Děčína na hranici Čech a Saska. Bývalé nevelké lovecké sídlo nabízí velice příjemné stylové ubytování apartmánového typu. 

 

Festival Labe čeká překvapení

zdroj: www.slavnostidecin.cz/
V sobotu je hlavním programem hudební festival Labe. V průběhu dne mu předchází různé, zejména sportovní akce, které se konají v jádru města a na Smetanově nábřeží. Festival probíhá po celé sobotní odpoledne až do večerních hodin a účastní se ho celá řada známých interpretů. Loni to byla mimo jiné vítězka pěvecké soutěže Superstar 2013 Sabina Křováková, zpěvačka Debbi či skupiny Monkey Business a Chinaski. Také na letošek si pro vás pořadatelé připravili příjemné překvapení

 
 

Na historické trhy, za zvířátky i divadlem

zdroj: www.slavnostidecin.cz/
O víkendu 16. – 17. května se můžete těšit na tradiční historické májové trhy, které se konají v  areálu děčínského zámku. Mimo to zde můžete nahlédnout do středověku prostřednictvím historických postav, zaposlouchat se do dobové hudby a možná, že dojde i na pravý rytířský turnaj. Kdo vi? Rodiny s dětmi potěší i návštěva ZOO na Pastýřské stěně, kde čekají zvířecí obyvatelé i se svými novými přírůstky. V sobotu 23. května propukne v Děčíně Festival pouličního divadla. Na pořadu dne je pestrá nabídka pohádek hraných i loutkových, více i méně známých písniček a hudebních vystoupení. Začíná se v deset hodin ráno a užívat si můžete až do pozdního večera.   
 
 

Slavnosti zakončí velký dětský den

zdroj: www.slavnostidecin.cz/
Na své si v Děčíně přijdou děti i dospělí. Po všechny dny, kdy Děčín žije oblíbenou kulturně společenskou akcí, je připravena řada doprovodných programů a soutěží. Uvidíte historické bitvy, přehlídky starých vozů i různá sportovní klání a samozřejmě nebude chybět bohaté občerstvení. Městské slavnosti zakončuje 31. 5. velký dětský den. Aktuální podrobný program děčínských slavností včas najdete na webu www.slavnostidecin.cz.

Možnosti ubytování v okolí

Hotel Faust

Apartmán Blehovi

Penzion U Lípy

Hotel Kristin Hrádek

Cena od: 400 Kč Cena od: 250 Kč Cena od: 590 Kč Cena od: 463 Kč

Všechna ubytování v Českém Švýcarsku


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30