Kam se vydat na Den dětí? Prohlédněte si naše tipy.

Mezinárodní den dětí se blíží, a protože tentokrát tento svátek připadá na středu, pořadatelé v řadě míst připravili zábavné programy již na sobotu a neděli před tím. Děti si je tak budou moci náležitě užít již o posledním květnovém víkendu. Podívejte se, kam se se svými ratolestmi můžete v jednotlivých regionech vypravit.


České Švýcarsko

Dětský den v České Kamenici

Tradiční velký dětský den pořádá město Česká Kamenice v krásném prostředí parku u Mariánské kaple. Zábava zdejších dětských dnů se vždy nese v duchu nějakého zajímavého tématu. Letos jím bude WESTERN tak tu nebude nouze o indiány a kovboje, děti si budou moci vyzkoušet atrakci Rodeo bizon či si zatančit country tance. Součástí programu budou různé soutěže, prezentovat se bude děčínská zoologická zahrada, k vidění budou ukázky dravých ptáků, děti tu najdou skákací hrad, trampolínu, bazének s kuličkami, elektrická autíčka, chybět nebude ani oblíbené malování na obličej. K poslechu zahraje hudební skupina Garance. Dětský den v České Kamenici se koná v sobotu 28. 5. 2016 od 13.00 hod. Vstup je zdarma.

Den dětí s Mimoni na Šluknovském zámku

V neděli 29. května můžete zamířit do Šluknovského zámku na DEN DĚTÍ S MIMONI. Exkluzivní show s animátory a dětmi oblíbenými žlutými postavičkami začíná v zámeckém parku ve 14.00 hod. Na programu bude škola kouzel, minidiskotéka, Wikiho divadlo, bublinková show a děti si budou moci na památku odnést fotku s maskotem.

Do děčínské zoo za symbolické vstupné

Pokud zavítáte v týdnu od pondělí 30. 5. do neděle 5. 6. do zoologické zahrady v Děčíně, pro děti ve věku 3 – 15 let má zoo připravený dárek v podobě vstupenky do celého areálu včetně expozice Rajské ostrovy za symbolické vstupné 10,- Kč.

zdroj: www.zoodecin.cz  

TIP na výlet: Pohádková Trpasličí skála

Trpasličí skála je nenápadné místo při silnici z Jetřichovic do Rynartic. Děti však zcela jistě potěší. Do pískovcového masivu jsou tu totiž vytesány reliéfy sedmi trpaslíků a Sněhurky, které při výstupu děti postupně objevují. Neméně je ale potěší také plavba na pramici soutěskami ve Hřensku, nebo Lesní zážitkový areál na Mezní louce.

 

Vyberte si ubytování v Českém Švýcarsku


Adršpašsko

Dětský den na zámku Adršpach

Dětský den na adršpašském zámku se oproti původně plánované červnovému termínu bude konat v sobotu 28. 5. 2016 od 12.00 do 16.00 hod. Děti se mohou těšit na spoustu zábavy a překvapení v prostorách zámku. Vstupné je dobrovolné.

Den dětí a sportu v Bohuslavicích

Zábavné odpoledne proběhne v sobotu od 13.00 hod. na sokolské zahradě v Bohuslavicích. Na děti tu bude čekat cca 500 m dlouhá trasa s pohádkovými bytostmi, hudební vystoupení s dětskou diskotékou, skákací hrad, kolotoč a různé soutěže. Za sportovní výkony si děti domů odnesou malé dárky. Občerstvení pro všechny návštěvníky je zajištěno.

Dětský den v Trutnově pro nejmenší

V neděli se koná den plný zábavy pro nejmenší děti (1 – 6 let, ale nejen pro ně) také v Trutnově na zahradě budovy ČSAD na ulici M. Majerové. Děti si budou moci vyzkoušet chůzi na minichůdách, střílení vodní pistolí, střelbu míčem na branku, balanční šlapadla, nebo se zabavit na opičí dráze chůzi po kamenech, zdoláním tunelů i házením kroužků. Navíc je čeká slalom na odrážedlech, skákací hrad, trampolína a malé pískoviště, ale také malování na obličej a jistě je potěší přítomná Göttingenská miniprasátka. Trutnovský Den dětí bude probíhat od 10.00 do 14.00 hodin. Vstupné je dobrovolné.

zdroj: www.zskomtu.cz

TIP na výlet: Na lodičky do skalního města

Vydejte se s dětmi do Adršpašsko-teplického skalního města. V labyrintu skal tu na vás čeká řada zajímavých skalních útvarů a nezapomenutelným zážitkem pro vaše ratolesti jistě bude plavba na lodičkách v zatopeném Lomu bývalé pískovny, nebo na pramicích po skalním jezírku.

 

Vyberte si ubytování na Adršpašsku


Krkonoše a Podkrkonoší

Den dětí na Dolcích 2016

Kemp na Dolcích ležící v poklidné přírodě na úpatí Krkonoš připravil pro děti na poslední květnovou neděli „Indinánské letní odpoledne“. Malí návštěvníci se mohou těšit na indiánskou stezku plnou záludných úkolů, výtvarnou dílnu Bosorka, lukostřelbu, malování na obličej, seznámí se s indiánským obydlím teepee a užijí si spoustu další zábavy. Akce se koná od 14.00 do 18.00 hodin.

Dětský den v Hostinném

Na děti myslí také v Hostinném. Zdejší Dětský den se tu koná sobotu od 13.00 do 18.00 hodin. Děti se mohou těšit na zpívánky, hry, soutěže, cvičení na trampolínách s Hankou a v 16.30 hodin zahraje Jaroslav Uhlíř s kapelou.

Dětský den na Hvězdárně v Úpici

Město Úpice ležící v údolí řeky Úpy v Krkonošském podhůří přichystalo u příležitosti Mezinárodního dne dětí již tradiční akci „Dětský den na hvězdárně“. Kromě pozorování vesmíru a prohlídky hvězdárny je pro děti připraven zábavný program, besedy a chybět nebudou ani soutěže o ceny. Akce bud probíhat od 10.00 do 13.00 hod. v areálu úpické hvězdárny.

zdroj: www.obsupice.cz

TIP na výlet: Mravenčí stezkou v Hostinném

V Hostinném vám přiblíží zajímavý život mravenců Mravenčí stezka, kde se vyskytuje početná kolonie mravence pospolitého. Na trase stezky se prostřednictvím informačních panelů dozvíte řadu zajímavostí ze života mravenců a dalších živočichů, ale také získáte informace o zdejší flóře, geologii a myslivosti. Na stezku dojdete z městského parku ul. A. Jiráska, kolem zahrádkářské kolonie a dále k Antoníčku.

 

Vyberte si ubytování v Krkonoších a Podkrkonoší


Orlické hory a Podorlicko

Dobrušská pouť

Den dětí můžete oslavit i v Orlických horách v Dobrušce, kde se od pátku 27. 5. do neděle 29.5. bude konat velkolepá Dobrušská pouť. Na pátek je připraven bohatý doprovodný program, během kterého vystoupí Mažoretky, Vosa jede, Revival Kroky Michala Davida a oblíbený zpěvák Dalibor Janda. Vstup je zdarma. Po všechny tři dny bude pouť probíhat na náměstí F.L.Věka, na ul. Opočenská a Komenského. Těšit se můžete na pouťové atrakce, stánkový prodej pravých pouťových pochoutek, výrobky drobných řemeslníků samozřejmě na bohaté občerstvení.

Dětský den v Křinicích

Spoustu zábavy si pro děti připravili i na Broumovsku v Křinicích. V sobotu od 14.00 tu pořádají Dětský den u restaurace Amerika. Na programu jsou různé soutěže, kvízy a hry pro děti. Zamířit sem můžete, i kdyby počasí nepřálo. Pro takový případ je připraven náhradní program v sále zdejšího Kulturního domu.

Dětský den na Nové Louži v Ústí nad Orlicí

Mateřské dětské centrum Medvídek, které sídlí v nákupní galerii Nová Louže na Polské ulici, pro děti u příležitosti jejich svátku připravilo den plný zábavy a úkolů, za jejichž plnění je čekají malá překvapení.

zdroj: www.vosajede.cz  

TIP na výlet: Z Orlických hor do Babiččina údolí

Vydejte se s dětmi do Babiččina údolí, navštivte Staré bělidlo a přeneste se na chvíli do doby, ve které žila literární postava románu Boženy Němcové „Babička“. Po stezce spojující Babiččino údolí můžete dojít až k zámku a projít se místy spjatými s laskavou kněžnou Zaháňskou.

 

Vyberte si ubytování v Orlických horách


Jizerské hory a Liberecko

Den dětí na Grabštejně

Již tradiční akcí je Den dětí na zámku Grabštejn. Den plný her, vyprávění, prohlídek s průvodci v historických kostýmech se tu koná v neděli od 9.00 do 16.00 hodin. Malí návštěvníci budou mít jedinečnou možnost potkat v prostorách zámku i v jeho zahradě historické a pohádkové postavy v kostýmech. Budou si moci zahrát badminton, kroket a další hry, vyzkoušet svou zručnost při oblíbeném vyrábění a malování obrázků vyrobených z těsta.

Putování za českou pohádkou a vodníkem Vráťou

V neděli se můžete vydat do zámeckého parku a přilehlého lesoparku Liberec-Vratislavice. Pro děti bude připraveno odpoledne plné zábavy, soutěží a putování za pohádkovými bytostmi z českých pohádek, mezi kterými potkají i vratislavského vodníka Vráťu. Součástí programu bude představení pohádkového divadla Koloběžka či kouzelnické vystoupení. Přichystán bude salon krásy u ježibaby, kreativní dílnička, skákací atrakce, dřevěná lanovka, poníci a chybět nebude bohaté občerstvení. Zábavné odpoledne začíná v 14.00 hodin.

Dětský den v ZOO Liberec

Pěkný den na malé návštěvníky čeká v sobotu také v liberecké zoologické zahradě. Nechejte se překvapit, co všechno tu pro ně bude v tento den připraveno.

 

Podívejte se, jak vypadají zábavné dny věnované dětem v liberecké zoo

 

TIP na výlet: S koloběžkami vzhůru na Ještěd

Pokud byste rádi pro své děti připravili ještě něco navíc, můžete zamířit na Ještěd a užít si cestu na koloběžkách. S většími dětmi můžete zamířit do malebného Kryštofova údolí s krásným dřevěný kostel sv. Kryštofa, v  hospůdce U Kryštofa si prohlédnout výstavu betlémů a poté si dát něco dobrého na zub. Nazpět do Liberce můžete jet vlakem. Zastávka leží asi 20 min. od hospůdky U Kryštofa, kde koloběžku odevzdáte. S malými dětmi můžete na koloběžce vyrazit na asi 3 km dlouhý sjezd k Indiánské střelnici na parkovišti Výspřež a vyzkoušet tu spolu s nimi střelbu z luků.

 

Vyberte si ubytování v Jizerských horách


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30