Hudební léto na Kuksu - Vychutnejte si akustiku kostela Nejsvětější trojice.

 Jednou z nejvýznamnějších historických památek na východě Čech je Hospital Kuks, který v roce 1704 nechal postavit František Antonín Špork. Krásné prostředí jeho kostela se několik letních podvečerů měnívá v koncertní síň.


Kuks – Ostrov barokního umění

Areál zdobí bohatá sochařská výzdoba od mistra baroka M. B. Brauna a mezi jeho zdejšími díly jsou sochy Alegorie ctnosti, Alegorie neřesti, Střídmost a řada dalších. Díky nim získal přezdívku Ostrov barokního umění. Na Kuksu se nachází České farmaceutické muzeum s největší lékárenskou expozicí v Evropě, sklepení ukrývá galerii vín a v kryptě kostela Nejsvětější Trojice odpočívají členové rodu Šporků.Akustika kostela zvýrazní tóny hudby a zpěvu

A právě v tomto kostele se v létě konává oblíbené Hudební léto Kuks. Přednesené skladby umocňuje prostředí historické stavby. Hudební léto bude letos probíhat d 25. června do 20. srpna a přinese sobotní podvečery plné krásné hudby.  Kostelem se rozezvučí tóny 25. června, 9. a 23. července a 6. a 20. srpna. Na zahájení v sobotu 25. června pořadatelé vybrali koncert souboru Martinů Voices pod vedením sbormistra Lukáš Vasileka. Během následujících koncertů vás potěší řada předních interpretů, např. barytonista Ivan Kusnjer, klarinetistka Ludmila Peterková, basbarytonista Markus Flaig, ale také soubory Bennewitz Quartet či Musica Florea. Vyslechnout budete moci i světovou premiéru skladby Thomase Simaku a těšit se z novodobé premiéry skladby z kukského archivu. Sérii koncertů Hudebního léta na Kuksu 2016 zakončí v sobotu 20. srpna tóny trubky německého trumpetisty Otto Sautera a vystoupí Czech Brass. Všechny koncerty začínají v 18.00 hodin a vstupenky si můžete zarezervovat na rezervace@hudebniletokuks.cz. Bližší info na www.hudebniletokuks.cz.


Vydejte se nejen za kulturou, ale také za dalšími zážitky

Chcete-li výjimečný kulturní zážitek spojit s poznáním či výletem, máte na výběr hned několik možností. Můžete se vydat na prohlídku areálu Kuksu a v lese za ním si prohlédnout unikátní soubor plastik tzv. Braunův Betlém. Protilehlé návrší Kuksu s dochovaným kaskádovým schodištěm vám připomene zašlou slávu dnes již neexistujícího zámku a lázní, které bývaly místem bujarého společenského života. Od Kuksu sem vede pěkná stoupající cesta se stromořadím. Kuks leží nedaleko Zoologické zahrady ve Dvoře Králové, která nabízí tradiční prohlídky i SAFARI. Během něho v autě nebo autobusu budete projíždět mezi volně se pohybujícími zvířaty a odnesete si domů zážitek, jaký jinak můžete prožít jen v Africe. Za návštěvu rozhodně stojí také přehradní nádrž Les Království. Rozkládá se v úzkém údolí, asi 4 km od Dvora Králové a díky svému zvláštnímu a krásnému estetickému provedení je vyhledávaným turistickým místem.


Vyberte si ubytování v okolí


Penzion Klídek

Chalupa Babiččino údolí

Apartmány Na Statku

Rekreační domky Dolce

Cena od: 270 Kč Cena od: 208 Kč Cena od: 220 Kč Cena od: 270 Kč

Babiččino údolí

Babiččino údolí

Náchodsko

Trutnov

 


Podívejte se na galerii předešlého ročníku

/album/a64/a2015-foto-22-8-ivan-zenaty-a-jaroslav-tuma-jpg/

—————

/album/a64/a2015-foto-8-8-skampovo-kvaerteto-jpg/

—————

/album/a64/a2015-foto-11-7-natalia-rubis-a-collegium-1704-2-jpg/

——————————


Prohlédněte si plakát této akce

zdroj: www.hudebniletokuks.cz


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30