Kde jsou stále vhodné podmínky pro lyžování? Mrkněte na naše tipy.

Chystáte se na lyže, ale váháte, kam se vydat? Navzdory teplému počasí posledních dnů se stále najdou areály, kde je dostatek sněhu, na kterém si užijete parádní lyžovačku s celou rodinou. Podívejte se na naše tipy, kam vyrazit užít si zimní radovánky.

zdroj: www.facebook.com/skicentrumricky


12. ledna 2018 


Lyžařská střediska s kvalitní sněhovou pokrývkou


Černá hora - Janské Lázně

SkiResort Černá Hora - Pec patří zaslouženě k těm nejznámějším lyžařským střediskům na našem území. Na zdejších sjezdovkách stále leží mezi 40 - 90 cm převážně technického sněhu. Areál nabízí moderní šestisedačkovou vyhřívanou lanovku Hofmanky express či osmimístnou kabinkovou lanovku Černohorský express. Malé lyžaře potěší kvalitní dětský park, zručnějším udělá radost měřený slalom na sjezdovce Sport 3. Mimo lyžování si zde užijete i aktuálně otevřenou sáňkařskou dráhu. Samozřejmostí je dostupné občerstvení. Příjemnou zajímavostí pak je skibusová linka a SkiTour, která Vás dopraví rolbou z Černé hory do Pec od Sněžkou.

 

zdroj: www.facebook.com/SkiResortCernaHoraPec
 
Provoz areálu: 8:30 - 16:00
Výška sněhu: 80 cm
Otevřené sjezdovky: 17 km
Lanovky a vleky v provozu: 10
Dětský vlek: ano
Večerní lyžování: v provozu (denně 18:00 - 21:00)

Malá Úpa

Přijeďte si zalyžovat do skiareálu v Malé Úpě, který se nachází ve výšce 1 250 m n.m. Právě díky své nadmořské výšce zde i v současném teplejším počasí naleznete na sjezdovkách stále půl metru sněhu. K dispozici zde jsou zde sjezdové tratě modré a červené obtížnosti, dětské parky pro nejmenší lyžaře či snowpark. Na každý den jsou rovněž připraveny tematické zábavné akce pro návštěvníky. Určitě oceníte restauraci SKiMU House pro občerstvení přímo na sjezdovce. Navíc zde není nouze o romantické výhledy na okolní scenérie.

 
zdroj: www.facebook.com/skiareal

Provoz areálu: 8:30 - 16:00
Výška sněhu: 50 cm
Otevřené sjezdovky: 4 km
Lanovky a vleky v provozu: 7
Dětský vlek: ano
Večerní lyžování: v provozu (každou středu 18:00 - 21:00)

 


Prohlédněte si více ubytování na horách

Penzion Kamínek

Chata Tesanka

Penzion Veselý Zákon

Hotel Říčky

Cena od: 460 Kč Cena od: 550 Kč Cena od: 670 Kč Cena od: 1 090 Kč

Krkonoše

Jizerské hory

Krkonoše

Orlické hory


Říčky v Orlických horách

Navštivte jedno z nejmodernějších středisek nejen v Orlických horách. Ski centrum Říčky v Orlických horách naleznete v nadmořské výšce 740 - 992 m n.m. na jihovýchodní straně vrchu Zakletý. Díky své poloze zde i nyní naleznete na sjezdových tratích mezi 40 - 100 cm technického sněhu. Vyzkoušet můžete všechny obtížnosti tratí - rodinnou modrou Loučky, červenou Sjezdovku či černou Slalomku. K dispozici je lyžařská škola i občerstvení SkiRest. Snowpark je však v současné době mimo provoz, podobně jako večerní lyžování.

 

zdroj: www.facebook.com/skicentrumricky
 
Provoz areálu: 8:00 - 16:00
Výška sněhu: 70 cm
Otevřené sjezdovky: 5 km
Lanovky a vleky v provozu: 3
Dětský vlek: ano
Večerní lyžování: mimo provoz

 
NÁŠ TIP: Ubytujte se v Peci pod Sněžkou přímo na sjezdovce Hnědý vrch v Chatě Smetánce. Horskou chatu můžete znát například z filmu Sněženky a machři.

Pec pod Sněžkou a Velká Úpa

Areál v Peci pod Sněžkou je druhým největším areálem SkiResortu Černá hora - Pec a v současné době nabízí sněhovou pokrývku sjezdových tratí v rozmezí 40 - 90 cm technického sněhu. Rozkládá se v rozmezí nadmořských výšek  625 - 1 260 m n.m. K dispozici jsou zde tratě všech obtížností, zábavná trať funline s klopenými zatáčkami a tunelem nebo tratě s časomírou. Snowpark na sjezdovce Javor je mimo provoz. Pro nejmenší je připravena lyžařská škola a pro větší pohodlí místo vleku slouží dva pojízdné koberce.

 
zdroj: www.skiresort.cz

Provoz areálu: 8:30 - 16:00
Výška sněhu: 90 cm
Otevřené sjezdovky: 15 km
Lanovky a vleky v provozu: 15
Dětský vlek: ano
Večerní lyžování: v provozu (denně 18:00 - 21:00)

 


Tanvaldský Špičák

Lyžařský areál Tanvaldský Špičák patří do SkiArény Jizerky a nabízí bezesporu nejlepší lyžování v Jizerských horách v nadmořských výškách 542 - 812 m n.m. V současné době se v areálu nachází vrstva 30 - 60 cm vlhkého sněhu, ale lyžování si zde stále dobře užijete. Sjízdných je 8 km sjezdových tratí od Turistické po Závodní. Mimo běžných vleků zde naleznete také čtyřsedačkovou lanovou dráhu, rodiny s dětmi opět ocení dětský vlek či pohyblivý pás SunKid. Otevřena je lyžařská škola i půjčovna. Adrenalin park se snowparkem a U-rampou je uzavřen.

 
zdroj: www.facebook.com/skiarenajizerky

Provoz areálu: 8:30 - 16:00
Výška sněhu: 50 cm
Otevřené sjezdovky: 8 km
Lanovky a vleky v provozu: 6
Dětský vlek: ano
Večerní lyžování: v provozu (úterý a sobota 17:00 - 20:00)

 
NÁŠ TIP: Spojte rodinnou lyžovačku s návštěvou Špindlerovského Ledária. Nachází se na horní stanici lanové dráhy Pláň ve Špindlerově Mlýně a naleznete zde výstavu ledových soch. Letošní téma Hvězdné války ocení zejména filmoví nadšenci. Vstupné je pro všechny zdarma.

Špindlerův Mlýn

Zřejmě nejznámější lyžařské středisko v České republice, Skiareál Špindlerův Mlýn v současné době disponuje 50 cm mokrého sněhu a v provozu zde je více než 90 % všech sjezdovek areálu. Zalyžujete si ve Svatém Petru, na Hormovce, Medvědíně, Horních Mísečkách či Labské. Ve Svatém Petru si vybere opravdu každý. Dlouhá a široká, modrá sjezdovka je připravena pro začínající a pohodlné lyžaře, naopak černou FIS World Cup vyhledávají třeba i závodníci. Snowpark je otevřený pouze v Horních Mísečkách. Mimo lyžování můžete navštívit také vyhlášené Špindlerovské Ledárium na horní stanici lanovky na Pláň otevřené denně 11:00 - 15:30.

 
zdroj: www.facebook.com/skiareal.cz

Provoz areálu: 8:30 - 16:00
Výška sněhu: 50 cm
Otevřené sjezdovky: 24 km
Lanovky a vleky v provozu: 14
Dětský vlek: ano
Večerní lyžování: v provozu (denně 18:00 - 21:00)

 


Prohlédněte si více ubytování na horách

Penzion Bouda Na stráni

Apartmány Jizerky

Pension  Sokolí hnízdo

Hotel Martin

Cena od: 590 Kč Cena od: 300 Kč Cena od: 330 Kč Cena od: 790 Kč

Krkonoše

Jizerské hory

Orlické hory

Krkonoše

 


Kontakt

Rezervační centrum ubytování

Pondělí - pátek:
08:00 - 17:30


+420 491 005 805