Muzejní noc na Kuksu již tento týden!

Barokní komplex hospitalu Kuks s kostelem Nejsvětější Trojice a původní lékárnou vítá po zdařilé rekonstrukci opět své návštěvníky. Za zajímavým zážitkem sem můžete zamířit se svými dětmi v pátek 22. května, kdy zde bude probíhat Muzejní noc, mezinárodní svátek doprovázený zvláštními prohlídkami Českého farmaceutického muzea.

Muzejní noc na Kuksu

 

„Z apatyky do fabriky“

Pokud se v tento den na Kuks vypravíte, budete moci shlédnout rozšířené prohlídky expozice „Z apatyky do fabriky“ a zajímavé ukázky práce v lékárenské laboratoři. Expozice vás v několika místnostech seznámí s výrobou léčivých přípravků, od těch, které se vyráběly a vyrábějí v lékárnách, až po průmyslovou výrobu.

Uvidíte výrobní zařízení a nástroje, například ruční tabletovačky, pilulovnice, plničky tub, plničky ampulí, míchačku pro výrobu mastí, destilační přístroje a celou řadu dalších neméně zajímavých nástrojů a rozličných udělátek. Nechybí obaly léků a lékovek, receptury a mnohé další. České farmaceutické muzeum na Kuksu se rozsahem sbírek řadí k největším v Evropě a tak se určitě máte nač těšit.

Průvodci se rekrutují z řad lékárníků a tak kdo jiný by vám zasvěceněji prozradil tajemství výroby léčivých přípravků a hojivých mastí, které nemocným navrací zdraví. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi, pro které je připravený bohatý program.

Tip na výlet

Protože akce začíná až v podvečerních hodinách, můžete výlet spojit s návštěvou ZOO v nedalekém Dvoře Králové a bude-li počasí přát, nenechejte si ujít prohlídku Braunova Betlému, unikátní sochařské rezervace v blízkosti Kuksu.

 

Termín konání

Akce se koná v pátek 22. května 2015 od 19.00 hodin, délka 180 minut. Nezapomeňte si vzít teplejší oblečení, v prostorách muzea je poměrně chladno.

 

Kontakt

NKP Hospital Kuks, 544 43 Kuks čp. 81, tel.: +420 499 692 161, e-mail: kuks @npu.cz, www.hospital-kuks.cz
 


Možnosti ubytování v okolí

Apartmány Krakonošovo

Penzion Kamínek

Bungalovy Ratibořice

Penzion Klídek

Apartmány Krakonošovo Penzion Kamínek Bungalovy Ratibořice Penzion Klídek
Cena od: 181 Kč Cena od: 390 Kč Cena od: 180 Kč Cena od: 270 Kč

Krkonoše

Krkonoše

Adršpach

Adršpach

 


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30