O Velikonocích do přírody i do města. Prohlédněte si zajímavé akce i výlety.

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, ale jsou to i svátky jara. Ty letošní nabízejí od Velké pátku po Velikonoční pondělí čtyři volné dny, a protože dětem začínají prázdniny již ve čtvrtek, můžete si rodinný odpočinek ještě prodloužit. Na mnoha místech se můžete seznámit s velikonočními tradicemi a užít si spoustu zábavy v probouzející se jarní přírodě. Některé akce připravili pořadatelé již o týden dřív.


ČESKÉ ŠVÝCARSKO

Toulky jarní přírodou

Malebná krajina Českého Švýcarska je skvělým místem pro turistiku i různé pohybové aktivity. Pokud rádi nazouváte terénní obuv a vydáváte se na toulky přírodou, můžete o Velikonocích zamířit do  Vysoké Lípy-Jetřichovic a každý den odtud vyrazit na organizovaný výlet s průvodcem. Na programu jsou trasy po NP České Švýcarsko i výlet přes hranice, do saského lázeňského městečka Bad Schandau.

Více o ak ci >>

Velikonoční kros skalním městem Labských pískovců

Jestliže ve vás jarní sluníčko vyvolává potřebu aktivního pohybu, zamiřte 16. dubna do Tiských stěn, které se stanou dějištěm akce Raidlight hotel Ostrov půlmaraton Labské pískovce. Na trať Velikonočního krosu skalním městem Tiských stěn a Ostrovských skal můžete v rámci kategorie běhu se psem vyrazit i se svým čtyřnohým přítelem.

Více o akci >>

 

Zámek oděný do velikonočního hávu

Máte rádi hrady a zámky? Od pondělí 10. dubna po celý týden si můžete prohlédnout velikonočně vyzdobený zámek v Benešově nad Ploučnicí. Celých sedm dní budou prohlídky zámku zaměřené na velikonoční zvyky a tradice.

Více o akci >>

 

 

Velikonoce v děčínské zoo

Rodiny s dětmi mnohdy již tradičně míří na Velikonoce do děčínské zoologické zahrady. Kromě zvířátek tu na děti čeká areál s dětskou kontaktní ZOO, kde si děti mohou zvířátka i pohladit, a pro ty odvážnější je připravena lezecká stěna, lanová dráha a vžít se mohou i do role kovboje na hřbetě poníka.

 

Velikonoční výlet do Hřenska k soutěskám

O Velikonočních svátcích se otevírají turistům soutěsky ve Hřensku. Plavba na pramicích po říčce Kamenici je jedinečným zážitkem pro děti i dospělé. Hřensko je vstupní branou do Národního parku České Švýcarsko a tak po tomto zážitku můžete pokračovat k Pravčické bráně, rozhlédnou se z vyhlídky pod jejím monumentálním skalním mostem a zastavit se v zámečku Orlí hnízdo.

Za dalekým výhledem na Tanečnici

Krásný pohled na probouzející se krajinu v Českém Švýcarsku nabízí řada přírodních vyhlídek i rozhleden. Nejsevernější z nich, zděná rozhledna Tanečnice tvaru hradní věže, leží ve Šluknovském výběžku u Mikulášovic, na pomezí NP Českého a Saského Švýcarska. Jejím okolím vede značená turistická trasa, po které můžete zamířit na Anenský vrch u Lobendavy, ke geoparku v obci Lipová a do mnoha dalších zajímavých míst, odkud můžete pro návrat do Mikulášovic využít autobusovou dopravu.

 


KRKONOŠE A PODKRKONOŠÍ

Velikonoční jarmarky

K Velikonocům neodmyslitelně patří jarmarky, trhy, ukázky tradičních lidových řemesel, zábava a veselí. Na oblíbené velikonoční trhy můžete zamířit ve dnech 12.- 13. dubna do Trutnova, kde vedle originálních řemeslných výrobků bude připravena nabídka nejrůznějších dobrot a krkonošských specialit. 8. dubna proběhne Velikonoční jarmark s ukázkou tradičních řemesel v historickém prostředí Františkánského kláštera v Hostinném.

 

Tanec v kolonádě i v ulicích města

Od 14. do 17. dubna secesní kolonáda Janských Lázní pod Čer nou horou ožije tematickými zábavnými pořady, tanečními vystoupeními a představeními pro děti. V sobotu 15. dubna se můžete pobavit ve Špindlerově Mlýně, který ožije Velikonočním veselím v průvodu masek a po celé odpoledne jej doplní zábavný program.

Hračky pro šikovné ruce

Tkalcovské muzeum v Domě pod Jasanem ve Voletinách na okraji Turnova vám připomene velikonoční tradice a všichni zájemci si zde budou moci vyzkoušet zdobení velikonočních dekorací, a také se pokusit vyrobit figurky z kukuřičného šustí.

Více o akci >>

 

Žerty s Čerty

O tom, že s čerty jsou i žerty vás přesvědčí Čertovská stezka v relaxačním a sportovním areálu Mladé Buky u Turnova. Čeká tu čerta Berta s rohatými kamarády, která pro děti připravila řadu zábavných úkolů.

 

Za dalekými výhledy do jarních Krkonoš

Nemůžete se už dočkat pořádných túr po vrcholcích hor s jedinečnými výhledy? Vydejte se ze Špindlerova Mlýna na cestu přes hřeben Kozích hřbetů, která vám odkryje Dlouhý důl v celé jeho kráse a nechá vás, co hrdlo ráčí, nahlédnout na velkou část Krkonoš i malebného Podkrkonoší.


Doporučené ubytování v regionech

Hotel Belveder

Hotel Bedřiška

Penzion Dita

Hotel Hartman

Cena od: 432 Kč Cena od: 700 Kč Cena od: 340 Kč Cena od: 650 Kč

České Švýcarsko

Krkono še

Broumovsko

Orlické Hory

 


BROUMOVSKO

Velikonoční trhy a hledání kuřátek v Broumovském klášteře

V areálu Broumovského kláštera vás potěší hned dvě akce. 8. dubna se zde konají Velikonoční trhy, s nabídkou regionálních produktů, zboží s velikonoční tematikou, ukázkou tradičních řemesel a bohatým občerstvením. V neděli, 16. dubna, letos již počtvrté, areál pořádá akci pro děti nazvanou Hledání kuřátek a velikonoční workshopy.

Více o akci >>

 

Za Hvězdou na Hvězdu

V naší nabídce velikonočních výletů nesmí chybět poutní místo Hvězda na okraji Broumovských stěn. Kamenná barokní kaple stojící na stejnojmenném vrchu, s přístupovým kamenným mostem, připomíná výjev z pohádky a spolu s nedalekou dřevěnou turistickou chatou ve švýcarském stylu láká k návštěvě po celý rok. Malebné okolí protkané skalami a roklemi je ideální pro vycházku jarní přírodou.

 

 

Výlet do Babiččina údolí potěší děti i dospělé

Pokud plánujete pohodlný rodinný výlet, navštivte Babiččino údolí, které patří k nejkrásnějším místům tohoto malebného kraje. Uvidíte Staré Bělidlo, Ludrův mlýn, Panský hostinec, Viktorčin splav i pomník babičky s dětmi. Příjemná, asi 1,5 km dlouhá, procházka vás dovede k Ratibořickému zámku, od kterého po prohlídce můžete pokračovat zámeckým parkem k Loveckému pavilonu.

 


JIZERSKÉ HORY

Libercem s úsměvem

S chutí se bavíte a máte rádi legraci? Dorazíte-li v neděli 16. dubna do Liberce, budete na správném místě. Uskuteční se zde nesoutěžní recesistický běh, například s vajíčkem na lžíci, jehož absolvováním a úhradou startovného v podobě daru navíc podpoříte Jedličkův ústav v Liberci.

 Více o akci >>

 

Pomlázka ze sídla Rohanů

Nádvoří zámku Sychrov, sídla rodu Rohanů, ve dnech 8. - 9. dubna ožije velkolepými Velikonočními trhy, kde kromě nabídky tradičních výrobků bude pro návštěvníky připravena i ukázka starých lidových řemesel. Ve dnech 14. – 17. 4. se můžete těšit na prohlídky zámku, oděného do slavnostního velikonočního hávu.

Osada Jizerka, perla Jizerských hor

Pokud vás toulky zavedou do drsné a krásné krajiny Jizerských hor u Kořenova, dobře se rozhlédněte a zaostřete na malebná stavení rozesetá pod čedičovým vrchem Bukovcem. Je to malebná osada Jizerka, dříve vyhlášená sklářská huť. Každá z jejích chalup má vlastní bohatou historii, se kterou vás seznámí expozice malého muzea, umístěného v objektu bývalé školy. Naučná stezka na Jizerce vás zavede na vrch Bukovec za dalekými výhledy, dále podél říčky Jizerky k Safírovému potoku a na rašeliniště na Malé Jizerské louce.

 

Za zvířatama do liberecké ZOO

Nejen bílí tygři, ale i ostatní zvířata zoologické zahrady v Liberci se těší na vaši velikonoční návštěvu. Od 14. do 17. dubna vás přivítá tradičně vyzdobený areál a pohled na zvířátka, která na Velikonoční neděli dostávají na přilepšenou vajíčka a osvědčené dobroty, vás určitě pobaví.

Vyberte si ubytování v Jizerských horách. Čeká zde na vás skvělé lyžování a užijete si i zajímavé akce. Podívejte se na kompletní nabídku ubytování zde...

 


ORLICKÉ HORY, PODORLICKO, HRADECKO

Svátky jara na Veselém Kopci a na zámku Potštejn

Chcete si vychutnat velikonoční svátky v tradičním stylovém prostředí našich předků? Přijďte od 14. do 17. dubna do skanzenu Veselý Kopec, kde vás přivítají velikonočně vyzdobené chalupy. Navíc si tu budete moci vyzkoušet zdobení kraslic, pletení pomlázek a další ryze velikonoční činnosti. Samozřejmě nebude chybět ani zábava pro děti. Navštívíte-li v sobotu 15. dubna zámek Potštejn, zažijete zde oslavu svátků jara s bohatým programem pro celou rodinu. Pro děti se otevřou i pohádkové světy Bubákov a Pohádkov.

Více o akci >>

 

Podorlický skanzen Krňovice s velikonoční výzdobou

Jste-li milovníky tradic a lidové architektury, přijdete si na své v Podorlickém skanzenu Krňovice u Třebechovic pod Orebem, který s příchodem Velikonoc otevírá své brány. V areálu s původními, přenesenými stavbami z podhůří Orlických hor a Královéhradecka, na vás čekají velikonočně vyzdobené chalupy, tradiční pečení chleba a děti se mohou vyžít v tematicky laděných dílničkách.

 

Velikonoční zoo Dvůr Králové

Oslavte Velikonoce s novými přírůstky v královédvorské zoologické zahradě! Potkáte se tu se zvířaty, která již možná dobře znáte, včetně tzv. velké pětky, složené z buvola, krále zvířat lva, mrštného levharta, slona a nosorožce, ale také s celou řadou mláďat, která se zde od loňska narodila. Kromě zvířat na vás čeká zajímavý program. Velikonoce v zoo budou probíhat 14. -15. dubna, na Velký pátek a Bílou sobotu.

Už z hor zní zvon

Tak, jako každý rok, i letos ožije Deštné v Orlických horách v duchu velikonočních tradic a zvyků. Chybět nebudou řemeslné dílny, zdobení kraslic či pletení pomlázek. V Ateliéru Zvonaře a Hrnčířky můžete vyslechnout povídání o velikonočních zvycích a být přítomni odlívání putovního zvonu i druhý den jeho vyjmutí z formy.

 

Pozvánka do Pekla

Zavede-li vás cesta do blízkosti Nového Města nad Metují a rádi byste si udělali pěkný výlet do přírody, vydejte se do Pekla. Pod čertovským názvem se skrývá romantické údolí při soutoku Metuje s Olešenkou, se stylovou výletní restaurací, které je oblíbeným turistickým cílem.

 

Výlet (nejen) do Botanické zahrady Orlických hor

Víte, kde se rozkládá Botanická zahrada Orlických hor? Pokud ne, tak vám prozradíme, že ji najdete mezi Šerlichem a Polomským sedlem v přírodní rezervaci Bukačka. Vydejte se na okružní výlet od Šerlišského Mlýna, který vám představí nejzajímavější místa jeho okolí, včetně pralouky přezdívané Botanická zahrada Orlických hor

 


Zažijte aktivní Velikonoce!

Velikonoce už klepou na dveře. A není nic hezčího, než si pro pár volných dní naplánovat program, ať už se chcete jen tak brouzdat jarní přírodou, nebo využít nabídku připravovaných akcí a vybrat si některou z nich. Přejeme vám příjemný odpočinek a pěknou zábavu.


Prohlédněte si více ubytování v oblíbených destinacích

Penzion u Fořta

Penzion Horalka

Penzion Zámeček

Hotel Praha

  

Cena od: 475 Kč Cena od: 450 Kč Cena od: 445 Kč Cena od: 500 Kč

České Švýcarsko

Krkonoše

Broumovsko

Orlické hory

 


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30