Harrachovské vítání jara s Krakonošem a jeho družinou v sobotu 14. března

Tradiční Harrachovská akce vítání jara s Krakonošem a jeho družinou. Vydejte se městem ve slavnostním průvodu, zúčastněte se soutěže o nejlepší masku a pochutnejte si na tradičních medových pochoutkách...
 
zdroj: info.harrachov.cz 

 

Na co se můžete při vítání jara těšit?

Již v sobotu 14. března zavítá do města Harrachova samotný pán hor Krakonoš se svou družinou, aby přivítal blížící se jaro. Tato lidová veselice má ve městě dlouholetou tradici a letos oslaví již 69 výročí.  V 10 hodin dopoledne proběhne registrace masek na křižovatce u hotelu Karolína, o hodinu později začíná program vystoupením kapely Nešlapeto.
 

S Krakonošem na cestu městem

 
Poté se Pán hor vydá na cestu městem v doprovodu čertů, Krakonošovy policie, velblouda, masek, mažoretek a všech, kteří v den jeho příjezdu do Harrachova zamíří a rádi se pobaví, aby si spolu s nimi užil bohatý program. Ten každoročně provází celá řada zajímavých akcí. Hlavní dějiště zábavy je u  pensionu Tesla  u dolní stanice lanové dráhy.

V pravé poledne všechny účastníky pozdraví Pán hor a vedení města. Poté se roztočí sled hudebních vystoupení, vyhlášeny budou nejlepší masky, vydražena skautská velikonoční pomlázka, k dispozici budou stánky s nabídkou tradičních dřevěných hraček, ručně vyráběných šperků či třeba oblíbených perníčků a mnohého dalšího. Návštěvníky čeká bohatá nabídka občerstvení, chybět nebudou trdelníky, výrobky z medu a jako vždy i letos si určitě užijete spoustu legrace.

Veselici zakončí po šestnácté hodině šermířsko-ohňová show. Pokud si naplánujete odpočinek v Krkonoších právě na březnový víkend, kdy Harrachov navštíví Krakonoš, můžete přivítat jaro spolu s ním a prožít nevšední zážitek, na který dlouho vzpomínají děti i dospělí. 

Možnosti ubytování v okolí

Hotel Skicentrum

Penzion Čížek

Hotel Fit Fun

Penzion Pretty

Cena od: 295 Kč Cena od: 300 Kč Cena od: 625 Kč Cena od: 500 Kč

Nabídka všech ubytování v Harrachově


Kontakt

Rezervační centrum ubytování

Pondělí - pátek:
08:00 - 17:30


+420 491 005 805