Josefovská slavnost a Boj o pevnost již tuto sobotu

Zejména příznivce vojenské historie se mohou těšit na Josefovskou slavnost, která se uskuteční v sobotu 18. července 2015 v části obce Jaroměř, v josefovském Dolíku. Ulicemi města projdou historické jednotky v doprovodu kapely a dunění bubnů s dusotem vojenských bot vás vrátí v čase zpátky.

 

Vojska, která se těší uznání mužů a obdivu žen a dětí

Pevnostní město na břehu řeky Metuje, které dostalo své jméno podle císaře Josefa II, bylo vybudováno v letech 1780 – 1787 jako barokní pevnost. V minulosti sloužil J osefov především jako vojenské vězení, nyní je součástí města Jaroměř a svou vojenskou minulost připomíná například prostřednictvím tradiční Josefovské slavnosti spojené s ukázkou boje o pevnost. Historické jednotky během slavnosti předvedou ukázku dobové bitvy, která je opravdovým zážitkem především pro všechny pány kluky, od nejmenších až po ty v dědečkovském věku. Švarní vojáci si však umí získat i obdiv žen.

Pochod JosefovemZazní salvy a výstřely z nejrůznějších zbraní a připomenou hrdinný boj jeho tehdejších účastníků. Josefovská slavnost a Boj o pevnost 2015 vám nabídne ale nejen ukázku bitvy, nýbrž i bohatý doprovodný program. Po celý den vás budou bavit kouzelníci, klauni a celá řada dalších umělců. Dočkáte se písniček, žonglérských výstupů, atrakcí pro nejmenší a zábavných soutěží pro děti, které si za účast mohou domů odnést odměny v podobě různých cen a dárků. Chybět nebude nabídka bohatého občerstvení.

V průběhu dne se můžete projít ulicemi města, které obklopují masivní valy a užívat si jeho jedinečnou atmosféru. Program, který začíná v 10.00 hodin dopoledne, zakončí noční dělostřelecké salvy a úžasná akrobatická show s ohněm, ohňovými fontánami a lasery. Předpokládaný konec akce je v 23.00 hod.

A co k návštěvě potřebujete?

Vstupné pro dospělé bude činit 100,- Kč, děti a senioři 70+ zaplatí 50,- Kč. Vstup zdarma budou mít děti do výšky 130 cm v doprovodu rodičů a ZTPP a jejich doprovod. Program akce včas najdete na www.josefov.cz.

 

Návštěvu akce si můžete ještě zpestřit

A pokud byste si tento den chtěli ještě zpestřit, můžete navštívit jaroměřskou výtopnu s exponáty parních lokomotiv nebo třeba Městské muzeum v Jaroměři a dopřát si můžete také vycházku krásným okolím města.


Možnosti ubytování v okolí

Hotel Holzbecher

Apartmány Na Statku

Penzion a autokemp Wolf

Penzion Villa Barbora

  Hotel Holzbecher   Apartmány Na Statku Penzion a autokemp Wolf Penzion Villa Barbora
Cena od: 238 Kč Cena od: 220 Kč Cena od: 295 Kč Cena od: 450 Kč


Přečtěte si další tipy na výlety


  

Návštěva muzea a rozhledny Maják Járy Cimrmana

Tipy na výlety | Krkonoše

Po stopách naší největší fiktivní osobnosti, myslitele a génia, Járy Cimrmana se vydejte do Příchovic. Teprve nedávno zde byla postavena na jeho počest v areálu U Čápa rozhledna Maják a otevřeno Muzeum Cimrmanovy doby...


Vydejte se s námi po naučné stezce Babiččiným údolím

Tipy na výlety | Adršpach

Nevím, jak dnes, ale dříve snad nebylo školáka, který by neabsolvoval výlet se školou do Babiččina údolí.  Proto se tam vydejte i vy a nejlépe od května do října a s celou rodinou.  Naše doporučená trasa vede Naučnou stezkou Babiččino údolí...


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30