Babí léto se blíží. Podívejte se na tipy, jak a kde si ho užít.

Babí léto patří mezi nejhezčí roční období. Letní vedra odezněla a počasí bývá touto dobou příjemné a poměrně i stálé. V září nás navíc čeká státní svátek, díky kterému si mnozí z vás prodlouží víkend. Kde těchto pár volných dnů můžete strávit?


Tipy co dělat v Českém Švýcarsku

Exkurze s průvodcem Jetřichovickými vyhlídkami

V den státního svátku, 28. 9., se koná organizovaná exkurze „Jetřichovické vyhlídky a spáleniště“. Sraz je v 9.00 hod. před Infocentrem v Jetřichovicích. Vystoupáte na Mariinu vyhlídku, spatříte Rudolfův kámen i Vilemíninu stěnu a během trasy poznáte, jak vzniká nový les v místech, která před pár roky zničil rozsáhlý lesní požár. Navíc v tomto ročním období budete mít nejlepší příležitost pořídit krásné snímky, jelikož příroda zde hraje všemi barvami a vyhlídky nabízí neopakovatelná panoramata.

 

Cykloprojížďka Kyjovským údolím

Milovníkům cyklistiky doporučujeme zamířit do malebného Kyjovského údolí a projet jím mezi skalami a říčkou Křinicí až k zaniklé obci Zadní Doubice. Odtud dále pokračujte jednou z nejhezčích zdejších pasáží. Stačí zamířit na cyklotrasu č. 3301, po které dojedete do malebné obce Doubice. U zdejší Staré hospody je k vidění množství dřevěných vyřezávaných soch a navíc se tu i výborně najíte.

Ubytování v Českém Švýcarsku


Tipy co dělat v Peci pod Sněžkou a okolí

 

Pohádková stezka

Pro rodiny s malými dětmi je v Horní Malé Úpě připravena Pohádková stezka s postavičkami z pohádek Marie Kubátové. Po žluté TZ odtud dojdete k Čertovu Mlýnu, nedaleko něhož si děti mohou prohlédnout Krakonoše v nadživotní velikosti.

 

Z Pece rovnou na Sněžku

Vydejte se také na vycházku okolo Pece pod Sněžkou, na rozhlednu na Hnědém vrchu, nebo rovnou na Sněžku. Na její vrchol vede cesta z Pece Obřím dolem, nebo přes Růžohorky. Z Pece nahoru jezdí také lanovka a její dolní stanice je vzdálena asi 30 min. z centra. V Peci pod Sněžkou je vašk mnohem více zajímavých míst k návštěvě. Pokud plánujete zdržet se zde déle, podívejte se na tipy jak strávit 4 dny v  Peci a ne za pecí.

 

Moře zábavy v Relaxparku

Váš den doporučujeme zakončit v zábavním parku. Spousta akční zábavy nabízí Relaxpark Pec pod Sněžkou. Tvoří jej bobová dráha, dětská zážitková aréna Lemurie a Fly kladka s možností „proletět se“ nad Bukovým údolím.

foto: www.pohadkova-stezka.cz

Ubytování v Krkonoších


Kam na výlet na Adršpašsku a Broumovsku

Vzhůru na Ostaš

Opomojíná oblast Adršpašska a přesto patří mezi ty nejzajímavější. Udělejte si výlet do přírodní rezervace O staš ve vrcholové části stejnojmenné hory. Na jejím vrcholu se nalézá vyhlídka Frýdlantská skála otevírající krásné daleké výhledy a na okraji Ostaše se rozkládá skalní bludiště s mnoha bizarními skalními útvary. Poté, co projdete tímto labyrintem, vydejte se po zelené značce do PP Kočičí skály, menšího skalního města v severovýchodním svahu hory. Na konci Kočičích skal se nachází skalní útvar Sluj českých bratří, který poskytoval zdejšímu lidu úkryt v dobách ohrožení.

 

Na kole Broumovskými stěnami

Také na Broumovsku čeká na milovníky cyklistiky „lahůdka“, v podobě 56 km dlouhé trasy č. 4001. Vede převážně terénem NPR Broumovské stěny a během cesty si „odskočíte“ i na polské území. Trasa začíná a končí v Polici nad M etují. Zavede vás nejprve přes Suchý Důl na Honský Špičák, odtud po okraji Broumova a napříč Božanovem zamíříte do polské obce Radków. Z Polska zpět vás zavede přes Karlów a Machov.

Ubytování na Adršpašsku


Za památkami a za zubačkou do Jizerských hor

Knížecí lov na zámku Sychrov

V Jizerských horách je babí léto časem výletů do přírody, ale také různých akcí pro děti i dospělé. 24. 9. budete mít na zámku Sychrov vy i vaše děti jedinečnou příležitost zastřílet si z luků na 3D makety zvířat i terče. Akce „Knížecí lov“ je spojená s ukázkami sportovní a bojové střelby. Svou mušku předvedou i kostýmovaní střelci z doby Karla IV. či třeba Indiáni a součástí dne je tradiční řemeslný trh.

 

Na zubačku za bramborovými specialitami

Ve stejný den se koná „Bramborové ukončení sezony na zubačce v Tanvaldu“. Na trať vyjedou ozubnicové vlaky a v rámci doprovodného programu budete si moci vyzkoušet jízdu důlním vláčkem, projet se historickým autobusem do Kořenova či ochutnat bramborové speciality.

 foto: www.zubacka.cz

Ubytování v Jizerských horách


Vyberte si ubytování v regionech


Penzion Dřevák

Penzion Marienka

Apartmán Hrabětice

Penzion Krásné Časy

Cena od: 450 Kč Cena od: 650 Kč Cena od: 375 Kč Cena od: 423 Kč

České Švýcarsko

Krkonoše

Jizerské hory

Adršpach


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30