Prohlédněte si nejzajímavější akce, které s sebou přináší babí léto.

Letní prázdniny se pomalu chýlí ke konci a stejnětak se s námi loučí léto samotné. Ovšem blíží se období babího léta, které patří k těm nejhezčím z celého roku a také je bohaté na zajímavé události v jednotlivých regionech. Pojďte si s námi prohlédnout ty nejzajímavější akce, které můžete na sklonku léta navštívit.


Co si nenechat ujít v Českém Švýcarsku

Den Českého Švýcarska

27. srpna | Krásná Lípa

Tradičně mezi největší kulturní akce pořádané na území regionu Českého Švýcarska paří Den Českého Švýcarska pořádaný 27. srpna v Krásné Lípě. Akce nabízí svým návštěvníkům živě moderovaný bohatý program, ve kterém nechybí hudební či zábavná vystoupení. V rámci Dne Českého Švýcarska se však pořádají také další zajímavé akce, jako například sportovní běžecká událost Cross parkmaraton nebo již tradiční sraz motocyklů značky Čechie Böhmerland.

 

Pravěká ZOO

27. srpna | Děčín

Ve stejný den, tedy 27. srpna můžete také vyrazit s dětmi prožít společně zábavné odpoledne v děčínské zoologické zahradě na téma Pravěká ZOO. Právě pro děti zde bude připravena naučná stezka s úkoly, během které se děti seznámí s životem našich předků.

 

Festival Cesta z města

3. září | Vysoká Lípa

V sobotu 3. září se pak můžete vypravit do Vysoké Lípy u Jetřichovic za kulturně hudebním festivalem s názvem Cesta z města, který nabídne hudební vystoupení kapel rovnou na dvou pódiích, venkovním a klubovém.

Vyberte si ubytování v Českém Švýcarsku


Co si nenechat ujít v Krkonoších

Festival jídel

26. - 28. srpna | Špindlerův mlýn

Pod vrcholky Krkonošských hor ve Špindlerově Mlýně je na víkend 26. - 28. srpna připravený Festival jídel s podtitulem Jak se vaří v Krkonoších. Pro návštěvníky zde budou připraveny skutečné delikatesy a speciality tamní kuchyně. Gastronomický program bude doprovázet také barmanská show a atmosféru dorýsuje živá muzika.

 

Japan downhill

3. září | Špindlerův Mlýn

Víkend poté se v sobotu 3. září uskuteční ve stejných místech adrenalinová sportovní akce, závody horských kol v hromadném sjezdu Japan downhill, která je jedinou svého druhu u nás. O zábavu i napínavé momentu určitě nebude nouze, jelikož celá událost proběhne pod taktovkou mistra České republiky ve sjezdu na horském kole Michala Marošiho, který má na svědomí například sérii sportovních akcí s názvem Marosana.

 

Vyberte si ubytování v Krkonoších


Co si nenechat ujít v Teplických skalách

Mezinárodní horolezecký filmový festival

25. - 28. srpna | Teplice nad Metují

Na Adršpašsku se konec léta ponese již tradičně zejména na vlnách Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu, který se uskuteční ve dnech 25. - 28. srpna  v Teplicích nad Metují. Přestože by název mohl být zavádějící, festival zdalena není pouze o filmu. Bohatý program s sebou přinese také přednášky a besedy významných osobností, výstavu zajímavých fotografií a samozřejmostí bude také sportovní klání, Český pohár v boulderingu a 23. ročník běhu La Sportiva Cross, doplněného také Bufo Baby Crossem pro ty nejmenší sportovce.

 

Zámecký jarmark

25. - 26. srpna | Teplice nad Metují

Pokud však nejste zapálenými fanoušky horolezectví, zámek v Teplicích nad Metují má na tentýž víkend připravený oblíbený Zámecký jarmark, na kterém si budete moci prohlédnout či zakoupit rukodělné výrobky z přírodních materiálů.

Vyberte si ubytování na Adršpašsku


Co si nenechat ujít v Orlických horách

Rychnovský jarmark

26. - 27. srpna

V orlických horách je program na babí léto také nabitý. Na poslední srpnový víkend je přichystaný v Rychnově nad Kněžnou oblíbený Rychnovský jarmark, který se uskuteční  na zámeckém nádvoří. S místem konání bude souviset také program, který nabídne rytířské souboje či žonglérská vystoupení za doprovodu středověké hudby.

 

Hradozámecká noc

27. srpna | Potštejn

S historií souvisí také další zajímavá akce, Hradozámecká noc na hradě Potštejn. Ta se uskuteční v sobotu 27. srpna ve večerních hodínách a představí tak návštěvníkům nejen netradiční pohled na temné prostory hradu, ale celá prohlídka bude doprovázena hereckým představením.

 

Brandýské mámení

2. - 3. září | Brandýs nad Orlicí

V Brandýse nad Orlicí se uskuteční 15. Brandýské mámení, které návštěvníky provede hradem, náměstím i sokolovnou. Právě v těchto místech se totiž bude odehrávat kulturně hudební program pro děti i dospělé obsahující vernisáž, divadelní představení, řemeslné dílničky i hudební vystoupení.

 

Kačenčino loučení s létem

3. září | Deštné v Orlických horách

K pomyslnému ukončení léta pak dojde 3. září v Deštném v Orlických horách, kde pomyslné žezlo nad vládou Orlických hor předá princeza Kačenka Rampušákovi. Kačenčino loučení s létem proběhne v sobotním odpoledni a jeho součástí bude zábavný Pohádkový les.

 

Vyberte si ubytování v Orlických horách


Co si nenechat ujít v Jizerských horách

Hrádecké slavnosti

26. - 28. srpna | Hrádek nad Nisou

Hrádek nad Nisou v proslulém hraničním trojmezí v Jizerských horách pořádá o víkendu 26. - 28. srpna Hrádecké slavnosti s Bartolomějskou poutí a program zde nabídne opravdu rozličné zážitky. Vedle prezentace hasičské techniky si na své přijdou milovníci strašidel v kočovném muzeu, o sportovní vložku se postará závod v biketrialu a například příznivci domácích mazlíčků mohou navštívit výstavu drobného zvířectva. Celý program bude doprovázen hudebními a tanečními vystoupeními domácích i zahraničních kapel.

 

Jizerská 50 RUN

3. září | Bedřichov

Opravdoví sportovní nadšenci si pak nesmí nechat 3.9. letní odnož proslulé Jizeské padesátky s názvem Jizerská 50 RUN. Běžecký závod nabídne zúčastěnným tři délky běžeckých tratí, přičemž nejdelší z nich, padesátka kopíruje trať zimního závodu. Připravené jsou také tandemové běhy či závody pro děti.

Vyberte si ubytování v Jizerských horách


Vyberte si ubytování v regionech

Penzion Pod Rozhlednou

Chata Viktorka

 Penzion Kozí chlívek 

Penzion Čapkův statek

Cena od: 490 Kč Cena od: 450 Kč Cena od: 787 Kč Cena od: 310 Kč

České Švýcarsko

Krkonoše

Orlické hory

Adršpach


Kontakt

Rezervační centrum ubytování

Pondělí - pátek, neděle:
08:00 - 19:00


+420 491 005 805
+420 608 608 677