Dračí lodě v Dolcích - úchvatná podíváná, pořádná makačka a bezva zábava

Rekreační areál Dolce u Trutnova je tradičním místem závodů dračích lodí. Letos se na tuto pěknou podívanou můžete přijít podívat 11. července a chvíli před polednem začít fandit prvním z lodí.

 

Ještě neznáte dračí lodě?

Závod na trase dlouhé 200 metrů je určený především amatérům, kterým nabízí jedinečnou možnost vyzkoušet si jízdu na plavidle tvaru otevřené kanoe s dračí hlavou na špici a ocasem na zádi. Historie dračích lodí je stará více jak dva tisíce let a tyto závody se dodnes těší oblibě závodníků i publika.

Zúčastnit se může každý. Stačí utvořit s rodinou, přáteli či pracovním kolektivem tým v potřebném počtu účastníků - sestavu lodě tvoří šestnáct až dvacet pádlujících závodníků, kormidelník na zádi a bubeník, který udává tempo. Zoufat nemusejí ani menší skupiny. Stačí se přihlásit, udat počet lidí v týmu a organizátoři akce je sloučí s jinou menší skupinou, se kterou utvoří tým. Takže pokud i vás „dráčci“ lákají, už víte, jak na to.

Zabééér!

Závodiště se otevře v 9.00 hod ráno. Zatímco vy si můžete prohlédnout rekreační areál Dolce, proběhne v zákulisí porada kapitánů, kteří zvolí strategický postup pro svou plavbu. V 11.30 hod. bude závod dračích lodí zahájen. Trasa měří 200 m, přihlížejícím nabízí pěknou podívanou a účastníkům závodů dávku adrenalinu, pořádnou „makačku“ a samozřejmě velkou zábavu. Předpokládaný konec závodů a vyhlášení vítězů je kolem 17.00 hodiny. Po ukončení závodů se můžete těšit na velkolepou párty s koncertem.

zdroj fotografií: www.rkdragonsjablonec.cz

Zábava i pro nejmenší

Na rodiče s dětmi čeká v areálu bohatý doprovodný program. Děti se mohou svézt na ponících, zaskákat na trampolíně, zahrát si na dětském hřišti a ty větší spolu s rodiči mohou vyzkoušet minigolf.

Pokud si chcete tuto jedinečnou akci pořádně užít, můžete se přímo v areálu ubytovat. Ubytování je však třeba si včas zarezervovat na tel. +420 608 608 677. Akci pořádá RK Dragons Jablonec nad Nisou a chcete-li se dozvědět o dračích lodích a pořádaných akcích víc, navštivte www.rkdragonsjablonec.cz.


Možnosti ubytování v okolí

Hotel Večern ice

Apartmány Krakonošovo

Penzion Smrčina

Rekreační domky Dolce

  Lesní chata Na Tokáni   Penzion Marienka Penzion Slunečnice Penzion Slunečnice
Cena od: 450 Kč Cena od: 181 Kč Cena od: 690 Kč Cena od: 270 Kč


Přečtěte si další tipy na výlety


  

Návštěva muzea a rozhledny Maják Járy Cimrmana

Tipy na výlety | Krkonoše

Po stopách naší největší fiktivní osobnosti, myslitele a génia, Járy Cimrmana se vydejte do Příchovic. Teprve nedávno zde byla postavena na jeho počest v areálu U Čápa rozhledna Maják a otevřeno Muzeum Cimrmanovy doby...


Nejžádanější chaty a chalupy pro vaši dovolenou v ČR

Tipy na dovolenou | Česká Republika

Přemýšlíte kde prožít letní dovolenou v ČR? Prohlédněte si  pestrou nabídku chat a chalup a dopřejte si kouzelnou dovolenou v roubených chalupách a horských chatách v České republice. Dovolená na chalupě je každým rokem populárnější.

KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30