V březnu hurá na hory! Tipy, kam se vydat za sportem i zábavou.

Ještě nevíte, kam se v březnu vydat za zábavou? Podívejte se, jaké zajímavé akce si pro vás připravila oblíbená horská střediska.


Krkonošská střediska plná zábavy

Říká se: „březen, za kamna vlezem“. Ten, kdo se ale naopak rozhodne vyrazit do hor, určitě nebude litovat. I kdyby ho u toho třeba trochu zábly nohy. V horských rekreačních střediscích v průběhu tohoto měsíce bude totiž probíhat řada zajímavých akcí. Například v Harrachově můžete v přítomnosti Krakonoše a jeho družiny přivítat jaro. Pro milovníky běhu na lyžích je hned na začátek měsíce připravena tradiční Krkonošská 70. Pokud máte rádi legraci a recese vám není cizí, nenechejte si ujít maloúpský Woodstock. Zajímavých akcí a zábavy bude opravdu dost. Tady je od nás malé doporučení, kam můžete zamířit.


Krkonošská 70

4. března 2017, Špindlerův Mlýn – Svatý Petr

Tradiční veřejný závod v běhu na lyžích „KRKONOŠSKÁ 70“, který je součástí série závodů Stopa pro život, se řadí mezi nejstarší, nejdelší a nejnáročnější svého druhu. Závod je vypsán pro družstva a jednotlivce na lyžích, a navíc i pro cyklisty na fatbikách, tedy kolech se speciálními tlustými plášti. První závod odstartuje již v 8.00 hod. ráno a všichni účastníci se mohou těšit na pěkný sportovní zážitek uprostřed nádherné krkonošské krajiny.


Veterániáda

11. března, Harrachov

O tom, že existují lidé, pro které věk je jenom číslo, se můžete přesvědčit 11. března v areálu skokanských můstků v Harrachově, kde proběhne tradiční Veterániáda. Spatříte bývalé úspěšné skokany na lyžích z České republiky, Polska, Německa a Slovenska, kteří předvedou své výkony na můstcích K40 a K70 a vaše fandění jim určitě přijde vhod.


Snowjam - FIS SNB World cup 2017

22. - 25. března, Špindlerův Mlýn – Svatý Petr

Všichni skalní příznivci snowboardingu se sejdou na sklonku měsíce ve Skiareálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně, kde se uskuteční jubilejní, 10. ročník akce Snowjam. Největší snowboardový závod u nás je součástí Světového poháru FIS Slopestyle a nabídne vám vysoce adrenalinový zážitek, skvělou přátelskou atmosféru a na závěr nebude chybět pořádná nálož muziky v připravených párty stanech.


Krakonošovi lyžníci

18. března,  Malá Úpa

Třetí březnovou sobotu ožije Skiareál Pomezní boudy tradiční maloúpskou akcí nazvanou Krakonošovi lyžníci. Veselice v historických kostýmech na dobových lyžích a saních nabídne den plný zábavy, do kterého se můžete aktivně zapojit. Navíc budete moci ochutnat lahodné koláče a různé tradiční laskominy, nebo třeba si zakoupit domů na památku tradiční výrobky z přírodních materiálů. Podmínkou účasti je dobrá nálada. Navlečte historický kostým, vezměte dobové lyže či saně, které pamatují vašeho dědečka, a zamiřte do Malé Úpy.

Vyberte si ubytování v Peci pod Sněžkou a okolí. Čeká zde na vás skvělé lyžování a užijete si i zajímavé akce. Podívejte se na kompletní nabídku ubytování zde...

 


Vítání jara s Krakonošem

18. března, Harrachov

Každoročně již mnoho let, na přelomu zimy a jara, Krakonoš se svou družinou sestupuje z hor, aby si spolu s návštěvníky Harrachova užil lidovou veselici v podobě vítání jara. Vydejte se spolu s ním, jeho policií, nezbednými čerty a rejem masek v doprovodu hudby a mažoretek městem k dolní stanici lanové dráhy u penzionu Tesla, kde se rozpoutá kolotoč zábavy. Těšit se můžete na hudební vystoupení, dražbu velikonoční pomlázky, lyžnické závody, soutěž v hodu sekyrou, atrakce pro děti, stánky s rukodělným zbožím i občerstvením a tradiční šermířsko-ohnivou show.


Mistrovství světa v severské kombinaci

21. března, Harrachov

V březnu se uskuteční v Harrachově Mistrovství ČR v severské kombinaci. Závodníci se utkají v kategoriích muži, junioři a dorost. Severská kombinace je oblíbený zimní sport, který kombinuje atraktivní skoky a běh na lyžích. Dějištěm bude areál středních můstků (K90) a běžecké tratě u hotelu Skicentrum. Atraktivní prostředí, známá jména i naděje tohoto sportu slibují pěknou podívanou.


Doporučené ubytování v Krkonoších

Penzion Marienka

Hotel Olympie

SKiMU apart mány

Hotel Karolína

Cena od: 650 Kč Cena od: 620 Kč Cena od: 380 Kč Cena od: 475 Kč

Pec pod Sněžkou

Špindlerův Mlýn

Horní Malá Úpa

Harrachov

Moopstock v Malé Úpě

25. března, Malá Úpa

Bláznivý happeningu na sněhu, maloúpský Moopstock, letos slaví třetí výročí. Vezměte děti a zamiřte s nimi v tento den do skiareálu v Malé Úpě, kde na vás čeká den plný dobové hudby a zábavy, v čele se soutěží otužilců v přejíždění vodní plochy na lyžích a snowboardech. Děti se vyřádí při karnevalovém veselí a bude pro ně připravena řada soutěží.


SKI and GOLF Czech Championsship 2017

7. dubna, Špindlerův Mlýn – Svatý Petr

Zajímavé sportovní klání, které v sobě snoubí lyžování a golf, se sice nekoná v březnu, ale na začátku dubna. I tak vám jej rádi doporučíme. Soutěžit se bude v kategorii Senior, Women, Mid, Main a Junior, a protože závodníci svůj um a síly poměří na červené FIS sjezdovce ve Svatém Petru, máte se opravdu nač těšit. Golfový turnaj pak bude probíhat na hřišti Golf & Spa Kunětická Hora a hráči do něho nastoupí s počtem bodů, který se rovná dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže.


Pokud se tedy nehodláte řídit příslovím o teplu kamen, určitě nebudete litovat. V roli účastníků i diváků vás totiž čeká spousta skvělých zážitků.


Prohlédněte si více ubytování v oblíbených destinacích

Penzion Melkus

Penzion Horalka

Javoří mlýn

Penzion F lóra

Cena od: 550 Kč Cena od: 450 Kč Cena od: 460 Kč Cena od: 370 Kč

Pec pod Sněžkou

Špindlerův Mlýn

Velká Úpa

Janské Lázně


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30