Vánoční trhy 2017 - výběr zajímavých Vánočních trhů


Také plánujete výlet na vánoční trhy? Seznámíme vás s některými z nejoblíbenějších u nás i za hranicemi. A pokud byste si rádi užili trochu klidu, který je v tomto období vzácný jako šafrán, můžete si nadělit malý dárek dopředu, vzít si pár dní volna a kromě návštěvy trhů si dopřát i nějaký další hezký zážitek. Ten totiž nezevšední a nikdy nikdo vám jej nevezme.


ADVENTNÍ TRHY V BROUMOVSKÉM KLÁŠTEŘE 

17. prosince 2017 | 8.30 - 13 hodin
Broumovský klášter vás zve do svého areálu na tradiční Adventní trh, během kterého si můžete vychutnat neopakovatelnou předvánoční atmosféru spojenou s hudebním doprovodem, ukázkami tradičních řemesel a pestrou nabídkou regionálních produktů a občerstvení. Návštěvu trhu vám zpříjemní Adventní prohlídka vánočně vyzdobeného kláštera, kde se dozvíte mnoho zajímavého o vánočních zvycích a tradicích. V klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově si můžete od 19. hodin poslechnout adventní koncert smíšeného pěveckého sboru Stěnavan.


Broumovský klášter leží asi 20 km od Adršpašsko-Teplických skal a tak vám doporučujeme zkombinovat návštěvu trhů s procházkou zimním královstvím pískovcových velikánů. Skalní město je přístupné celoročně. Pokud napadne sníh, udržuje se jen část prohlídkového okruhu. Díky ztíženým podmínkám však zaplatíte snížené vstupné. Až do 28. února 2018 si můžete navíc prohlédnout v zámku Adršpach výstavu turistických známek.

 

Vstupné na trh: zdarma
Parkování: na parkovišti před vjezdem na náměstí a u klášterní zahrady.
Kontakt: Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov, Klášterní 1, Broumov, www.klasterbroumov.cz
NÁŠ TIP: Spojte návštěvu adventního trhu na Broumovském klášteře také s dominantou okolí - Broumovskými stěnami. Velice vyhledávaný turistický cíl vám poskytne nádherný výhled na okolí.


ADVENT NA HRADĚ LOKET

9 – 10. prosince 2017 |10 - 18. hodin
Krásné zážitky v čase adventu má pro své návštěvníky připraven hrad Loket. Pestrý program se bude odehrávat na jeho nádvoří, v sále s freskami a ve Slavnostním sále, v křídle u rotundy i v baště. Těšit se můžete na folklorní soubory a další hudební vystoupení, představení pouličních divadel a či na Ohnivé divadlo Ignis. Chybět nebudou tradiční stará řemesla a zvyky, a vy se budete moci seznámit s paličkováním, řezbářstvím, výrobou slaměných ozdob či zdobením perníčků. V baště po čas trhů na vás čeká nefalšovaná věštírna a pro děti budou připraveny Andělské dílny. K oddechu a rozjímání vás zve čajovna s příběhy pro Marzebillu a co víc - na pořádek po oba dva dny budou svědomitě dohlížet habartovští četníci. Na Lokti si zároveň můžete prohlédnout hradní expozice, které jsou přístupné po celý rok. Prohlídky v zimě probíhají od 9 do 16 hodin.Vstupné na trh: plné 100,- Kč, snížené 50,- Kč.
Parkování: zdarma na parkovišti u čerpací stanice před vjezdem do centra, za poplatek na náměstí blíže u hradu.
Kontakt: Hrad Loket, Zámecká 67, 357 33 Loket, www.hradloket.cz


VÁNOČNÍ TRHY KARLOVY VARY

2. prosince 2017 – 7. ledna 2018 |10 - 18. hod., o víkendech do 19 hodin.
Letošní vánoční trhy v Karlových Varech se konají ve Smetanových sadech u Alžbětiných lázní. V rámci programu vystoupí řada regionálních i populárních českých umělců. Pozvání přijal například Václav Noid Bárta, Maxíci, Václav Upír Krejčí, Jitka Boho, Yo Yo Band, Daniel Hůlka a mnozí další. Ve stáncích na vás čeká nabídka různého zboží a občerstvení, a pro děti bude připravena Ježíškova tvořivá dílna i oblíbené atrakce.


Do konce letošního roku můžete v Karlových Varech navštívit Motýlí dům Diana, kde se seznámíte s exotickými motýly z celého světa. Při troše štěstí se u líhně stanete třeba i svědky líhnutí motýla z kukly a jeho prvního letu v životě. K Motýlímu domu vás pohodlně přiblíží lanová dráha, jejíž dolní stanici najdete v Mariánské uličce vedle Grandhotelu Pupp.

Vstupné na trhy: zdarma
Parkování: parkoviště u prodejny Albert na Horově ulici.
Kontakt: pořádá KV CITY CENTRUM, s. r. o., Moskevská 21, 360 01 Karlovy Vary, www.novevanocnitrhy.cz


ADVENT A VÁNOCE V ČESKÉM KRUMLOVĚ

1. prosince 2017 – 6. ledna 2018
Město Český Krumlov je známé svou malebností a pohádkovou atmosférou. Tu umocňuje čas adventu a Vánoc, kdy českokrumlovského náměstí Svornosti ožívá staročeským adventním trhem a i další místa ve městě nabízejí poutavý program. Staročeský adventní trh provoní svařené víno, punč a vánoční laskominy. Chybět nebude hudba, zpívání koled, Ježíškova pošta či kouzelný živý Betlém. Na řemeslném jarmarku na I. zámeckém nádvoří budou k zakoupení tradiční řemeslné výrobky. Pěkný zážitek v podobě adventního fotografování si pro vás je připraven v Museu Fotoateliér Seidel na Linecké ulici, kde v 19. století vznikla tradice fotografie. Zážitkem jsou vánoční plavby na voru, příjezd Bílé paní, Medvědí Vánoce a mnohé další. Programová nabídka je více než pestrá - čítá kolem šesti desítek akcí, které potěší malé i velké.

 

Až do 22. prosince je možné navštívit hradní muzeum v prostorách Hrádku na II. zámeckém nádvoří, který je spolu přilehlou věží symbolem města. V nádherných interiérech je umístěna historická instalace z 19. století. V přízemí uvidíte lapidárium a model hradního areálu, v patře se pak nachází např. sál pánů z Růže, sál krumlovských vévodů, kanceláře ředitele a správy panství, pokladnice sakrálního umění a další.

 

Vstupné na trhy: zdarma
Parkování: ve městě jsou vyhrazená, většinou zpoplatněná parkoviště
Kontakt: Infocentrum Český Krumlov, náměstí Svornosti 2,  381 01 Český Krumlov, www.ceskykrumlov.cz


VÁNOČNÍ TRHY V PLZNI

24. listopadu – 23. prosince 2017
Také západočeské město Plzeň pořádá oblíbené vánoční trhy. Jejich dějištěm je každoročně náměstí Republiky, které provoní vůně svařeného vína, sladkého trdelníku a perníčků.  Nenechejte si ujít ukázky tradičních lidových tradic a řemesel v duchu Vánoc a také se dobře rozhlédněte po zdejších stáncích. Třeba právě tady najdete ten správný dárek. Součástí plzeňských předvánočních trhů je i pestrý kulturní program, během kterého vystoupí například Petr Kolář, skupina Děda Mládek Illegal Band a zazní i Vánoční zpívání s Českým rozhlasem. Pokud s sebou vezmete děti, jejich oči se rozzáří oči nad živým betlémem s oslíkem a ovečkami a potěší je některá z pohádek.

 

Plzeň je neodmyslitelně spjata se zlatavým mokem - pivem. I v předvánočním čase můžete navštívit zdejší pivovar, který pořádá prohlídky, při nichž navštívíte autentická místa, kde se zrodil proslulý Pilsner Urguell a kde jeho příběh dodnes pokračuje. Zavítáte i do srdce pivovaru, nejmodernější stáčírny a prohlídku završí degustace nefiltrovaného piva Pilsner Urguell.

Vstupné na trh: zdarma
Parkování: odstavná parkoviště na okraji města
Kontakt: Vánoční trhy Plzeň, náměstí Republiky, www.trhyplzen.cz


VÁNOČNÍ TRHY V NORIMBERKU 

Po čas adventu je otevřeno po-čt 9.30 – 20 hod., pá-ne 9.30 – 22 hod. Na Štědrý den trh končí ve 14 hodin.
Největší vánoční trh v Německu tzv. „Christkindlesmarkt“,  se konává v Norimberku, v centru starého města na náměstí Hauptmarkt. Jeho historie je opravdu dlouhá a sahá až do roku 1628. Pakliže sem zamíříte, určitě ochutnejte proslulé norimberské klobásky a pečené jablíčko se skořicí. Mlsné jazýčky potěší také tradiční perníčky, pražené mandle a ten, kdo nemusí za volant, si může pochutnat na výborném svařáku. Na trzích je každoročně množství stánků včetně stánků partnerských měst, mezi kterými je i Praha. Norimberk má i jednu zvláštnost: pro děti pořádá speciální dětské vánoční trhy na náměstí Hans Sachs Platz, kde na ně čeká spousta zábavy a historický kolotoč.

 

Vstupné na trhy: zdarma
Parkování: odstavná parkoviště na okraji města
Kontakt: www.norimberk.info/vanocni-trhy


VÁNOČNÍ TRHY V DRÁŽĎANECH 

29. 11. – 24. 12. 2017  |denně 10 – 21 hod.
29. 11. 2017  | 16 – 21 hod.
24. 12. 2017 | 10 – 14 hod.


Za předvánoční třpytivou atmosférou a nákupem dárků se můžete vypravit do Drážďan. I letos se na náměstí Altmarkt koná tradiční vánoční trh Štrýclmarkt, jehož hlavní událostí bude 9. prosince Štolová slavnost. Po dobu konání trhu se můžete těšit nejen na množství stánků s bohatou nabídkou různých výroků a občerstvení, ale také na pestrý program, např. slavnost věnovanou historii kominíčka Pflaumentoffel, Slavnost perníku, velkolepou show světel a magických bytostí v kostýmech a mnohé další. Příjemným zastavení v čase adventu bude 23. prosince mše a varhanní koncert v kostele Sv. Kříže. Na vaše ratolesti čeká Dětský svět s atrakcemi a domečkem s pekárničkou, kde si mohou vyrobit vlastníma rukama zajímavé vánoční dárky.

 

A kam ještě v Drážďanech za vánoční atmosférou?


V Drážďanech lze navštívit i další vánoční trhy:

  • „Dresdner Winterlichter“ na ulici Prager Strasse, 30. 11. – 23. 12. |denně 10 – 21 hod.
  • Advent na náměstí Neumarkt, 29. 11. – 22. 12. 2017  |denně 11 – 22 hod.
  • Tradiční vánoční trh u kostela Frauenkirche, 29.11.–24.12. 2017  |Ne-Čt 10 – 21 hod., Pá-So 10 – 22 hod.
  • Středověký vánoční trh na nádvoří zámecké stáje Stallhof, 29. 11. – 23. 12. 2017 |denně 11 – 21.30 hod.   
  • „Romantisecher Weihnachtsmarkt“ u Rezidenčního zámku, 25. 11. – 24. 12. 2017 |denně 11 – 20 hod., v pátek a sobotu 11 – 21 hod., 24. 12. do 14 hod.
  • „Dresdner Hüttenzauber“ na náměstí Postplatz, 30. 11. – 23. 12. 2017  |denně 11 – 24 hod.
  • „Augustusmarkt ve čtvrti Neustadt, 30. 11. – 23. 12. 2017  |po-čt, ne 11 – 21 hod., pá-so 11 – 22 hod.
  • Vánoční trh „Neustädter Gelichter“ před restaurací Scheune na ul. Alaunstrasse, 30. 11. – 23. 12. 2017  |denně 16 – 22 hod., so-ne 14 – 22 hod.
  • Vánoční trh ve čtvrti Loschwitz „Elbhangfest Weihnachtsmarkt“, 2. – 17. 12. 2017  |po-čt 13 – 20 hod., so 11-21 hod., ne 11- 20 hod.

Na bližší informace o programu drážďanských vánočních trhů se podívejte na https://www.drazdany.info/mapa-vanocni-trhy

 

Vstupné na trhy: zdarma
Parkování: doporučujeme vám zaparkovat mimo centrum města (na důležitých příjezdových komunikacích jsou bezplatná odstavná parkoviště). K místu konání hlavního trhu se dostanete veřejnou dopravou či pěšky.
Kontakt: www.norimberk.info/vanocni-trhy


VÁNOČNÍ TRHY NA KÖNIGSTEINU 

Adventní víkendy

Po čas tří adventních víkendů probíhá v Saském Švýcarsku historicko-romantický vánoční trh „Zimní pohádka na Pevnosti Königstein“. Adventní trhy na Königsteinu jsou přehlídkou vánočních zvyků, hudebníků i řemeslníků s ukázkami starobylých řemesel. Po čas konání budou stěny kasemat osvětleny nespočtem Ochranovských adventních hvězd, areál ozdobí vysoká Krušnohorská pyramida, několik stovek vánočních stromků a nádherné světelné řetězy. Ve stáncích s regionálními produkty a různým vánočním zbožím můžete pořídit netradiční dárky a věřte, že bude z čeho vybírat. Děti se mohou těšit na pohádky a loutkové divadlo, ražbu mincí, kejklíře, žongléry, jesličky s živými zvířátky, pohádky a Trpasličí dílničku, kde si mohou vyrobit vánoční dárky. Chybět nebude ani setkání s Weihnachtsmannem, který nepřichází s prázdnou, ale s pytlem plným dárků.

 

Po dobu konání vánočních trhů jsou vnitřní prostory spolu se všemi výstavami přístupné, takže adventní prožitek můžete spojit s prohlídkou pevnosti, která si získala přívlastek „nedobytná“.

Vstupné: vstupenka na vánoční trh je zahrnuta do vstupného na pevnost a obsahuje použití výtahu a přístup na všechny výstavy. Plné vstupné 8 €, snížené 6 €, rodinné 21 €.
Parkování: parkovací dům „Königstein am Malerweg“ při silnici B 172.
Kontakt: Festung Königstein, www.festung-koenigstein.de/cs/


VÁNOČNÍ TRHY V PIRNĚ V SASKÉM ŠVÝCARSKU 

28. listopadu – 23. prosince a 27. – 30. prosince 2017
Chcete-li se vydat na vánoční trhy do sousedního Saska a rádi byste si užili komornější atmosféru, než jaká vládne třeba v Drážďanech, zamiřte do Pirny. Vánoční trhy se zde konají v historické části města na náměstí Canalettomarkt. Nabídnou vám příjemné vánočně vyzdobené prostředí a kolem tří desítek stánků s tradičními výrobky a občerstvením, ke kterým vás bude lákat nejen vůně svařáku a tradičních klobás. Pirna je město jako stvořené k romantickým procházkám a navíc se tu během prvního a třetího adventu konají prodejní neděle, takže tu můžete pořídit dárky pro celou rodinu.

 

Nedaleko Pirny se rozprostírá skalní svět pískovcových skal s mohutným skalním mostem Basteibrück a skalní vyhlídkou Bastei. V zimě, zejména při sněhové nadílce, se vám odtud nabídne nezapomenutelný výhled a domů si odnesete zážitek, na který budete nad hrnečkem horkého čaje či kávy rádi vzpomínat.

 

Vstupné na trhy: zdarma
Parkování: parkovací zóny před historickým centrem, parkovací dům na náměstí Steinplatz.
Kontakt: Tržní náměstí Pirna,  https://canalettomarkt.de


VÁNOČNÍ TRHY KUDOWA ZDRÓJ 

9. prosince 2017  | 9 do 18. hod. |  
Na vánoční trhy i za památkami se o adventu můžete vypravit také do polského lázeňského města Kudowa Zdrój. V čase nejkrásnějších svátků roku se město halí do tradiční vánoční atmosféry a třpytivé výzdoby. Na vánočním trhu je k dostání za příznivé ceny téměř vše, co může potěšit vás i vaše blízké. V nabídce občerstvení nechybí tradiční pochoutky i místní speciality, na které jsou Poláci právem hrdí. Kudowski Jarmak s hlavním programem se koná v sobotu 9. 12. od 9 do 18. hod.

 

Navštivte Muzeum hraček na ulici Zdrojowa 46b, které potěší děti i dospělé. Děti tu uvidí hračky, se kterými jste si hráli vy i jejich prarodiče, a vy se na chvíli vrátíte do časů svého dětství.

 

Vstupné na trhy: zdarma
Parkování: Ve městě je dostatečné množství vyhrazených parkovacích ploch, zejména za mostem přes řeku po pravé straně ul. Zdrojowa.
Kontakt: Informační centrum Kudowa Zdrój, Ul. Zdrojowa 44, tel.: 74 86 63 568, e-mail: turystyka@kudowa.pl, www.kudova.pl
NÁŠ TIP: Nedaleko lázní se nachází půvabné skalní městečko Bludné skály, jejichž labyrintem prochází turistická trasa.


VÁNOČNÍ TRHY KRAKOW

do 23. prosince 2017 |stánky 10 – 20 hod., občerstvení do 22 hod.
Krakowský rynk, který je hlavním náměstím historického polského města Krakow, se v čase Vánoc halí do svátečního roucha. Konávají se zde nezapomenutelné vánoční trhy s podmanivou atmosférou, pro kterou jsou označovány za jedny z vůbec nejhezčích. Trhy provází bohatá vánoční výzdoba, množství různých vystoupení, divadelních představení a tónů vánočních koled. Najdete zde jak stánky s občerstvením plné tradičních specialit včetně preclíků a jedinečného pitného medu, tak také s nabídkou výrobků místních řemeslníků umělců. Zajímavostí jsou výrobky z jantaru, které hned tak někde jinde nedostanete.

 

Spojte návštěvu vánočního trhu s prohlídkou města a vzácných historických památek, díky kterým je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Přímo na náměstí je k vidění Mariánský kostel s unikátním dřevěným oltářem a rozhodně byste si neměli nechat ujít královský hrad Wawel s nádhernými reprezentačními sály, soukromými královskými apartmány, pokladnicí, zbrojnicí a jedinečnou sbírkou orientálního umění, stejně jako prohlídku Wawelské katedrály.

 

Vstupné na trhy: zdarma
Parkování: Ve městě je dostatečné množství vyhrazených parkovacích ploch, zejména za mostem přes řeku po pravé straně ul. Zdrojowa.
Kontakt: Krakowský rynek, Krakow-Staré město


Přemýšlíte o dovolené nebo o prodlouženém víkendu?


Doporučené ubytování v Českém Švýcarsku

Apartmány Na ranči

Penzion U Fořta

Hotel Zlatá Lípa

Apartmány Filipov

Cena od: 405 Kč Cena od: 475 Kč Cena od: 950 Kč Cena od: 1 490 Kč

 


Prohlédněte si více ubytování na Adršpašsku

Penzion Čapkův Statek

Penzion Zá meček

Apartmán  y Bo hdašín

Penzion Chata Vyhlídka

  

    

Cena od: 310 Kč Cena od: 445 Kč Cena od: 250 Kč Cena od: 420 Kč

 


Kontakt

Rezervační centrum ubytování

Pondělí - pátek:
08:00 - 17:30


+420 491 005 805