Výlet na vrch Tanečnice

Vrch Tanečnice se stejnojmennou a u nás nejseverněji položenou rozhlednou se nachází jen asi půl kilometru od hranic s Německem. Přivede vás sem příjemná trasa z obce Mikulášovice, kde vznikla a stále se ještě vyrábí legendární nožík rybička.


Cesta začína v Mikulášovicích

K rozhledně vás přivede modrá turistická značka od Mikulášovic, kde se nachází několik parkovišť i možností občerstvení a můžete tu navštívit ojedinělé Muzeum nožířské tradice.

Pokud byste nechtěli jít poměrně dlouhou trasu pěšky, můžete si ji zkrátit a dojet autem až na parkoviště v lese, které se rozkládá jen asi 1 km od vrcholu. Pěší cesta vám však nabídne pěknou procházku zdejší svěží přírodou.


Z Mikulášovic na vrchol Tanečnice

Z Mikulášovic vykročíte po asfaltové silnici, kterou vystřídá pohodlná značená přírodní cesta, jež vás dovede do Tomášovského lesa, kudy budete stoupat do kopce k rozhledně ležící ve výšce 598 m n. m. Cesta není příliš příkrá, zvládnou ji i menší děti a sportovní kočárky.

Na vrcholu vás čeká pěkná zděná osmiboká rozhledna Tanečnice vysoká celkem 26 m, která vám nabídne nádherný výhled na Labské pískovce, Českosaské Švýcarsko, Šluknovský výběžek, Lužické hory a při dobré viditelnosti spatříte i Krkonoše a Krušné hory.

U rozhledny můžete posedět v příjemné restauraci a pro děti v sezóně bývá připravený skákací hrad. Jste-li vyznavači adrenalinové zábavy, přilehlá půjčovna nabízí terénní koloběžky, na kterých lze vyzkoušet sjezd z mírného kopce do Milulášovic.


Prohlédněte si dokument o rozhledně


Cesta zpět se zastávkou ve Vilemově

Vrátit se můžete stejnou cestou, ale tento výlet počítá s trasou, která vám nabídne více poznání a tak z vrcholu po modré TZ zamíříte směrem do Mikulášovic k železniční stanici Dolní nádraží, odkud dojdete až do obce Vilémov, kde je k vidění kostel s hrobkou šlechtického rodu Salmů a nad údolím Vilémovského potoka zajímavý železniční most, zahrnutý do seznamu technických památek.


Prohlédněte si trasu na mapě


Možnosti ubytování v okolí

Ubytování U Matyáše

Hotel Ron

Lesní chata Na Tokáni

Chalupa Na Louce

Hotel Horizont Penzion Marienka Lesní chata Na Tokáni Apartmány Doulík
Cena od: 397 Kč Cena od: 460 Kč Cena od: 340 Kč Cena od: 125 Kč

Přečtěte si další tipy na výlety


Vydejte se s námi po naučné stezce Babiččiným údolím

Tipy na výlety | Adršpach

Nevím, jak dnes, ale dříve snad nebylo školáka, který by neabsolvoval výlet se školou do Babiččina údolí.  Proto se tam vydejte i vy a nejlépe od května do října a s celou rodinou.  Naše doporučená trasa vede Naučnou stezkou Babiččino údolí...


Návštěva muzea a rozhledny Maják Járy Cimrmana

Tipy na výlety | Krkonoše

Po stopách naší největší fiktivní osobnosti, myslitele a génia, Járy Cimrmana se vydejte do Příchovic. Teprve nedávno zde byla postavena na jeho počest v areálu U Čápa rozhledna Maják a otevřeno Muzeum Cimrmanovy doby...


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30