Za tajemstvím Českosaského Švýcarska a okolí

Lámete si hlavu s tím, kam se letos vydat na aktivní dovolenou s rodinou nebo přáteli? Co takhle vyrazit za zážitky do magické krajiny Národního parku Českosaského Švýcarska? Podívejte se na naše tipy zajímavých míst, která si zde nesmíte nechat ujít. Uvidíte, že i týden bude na návštěvu málo...


Z Mezní Louky na Pravčickou bránu

Pobyt v Českém Švýcarsku nelze začít snad nikde jinde, než u ikonického skalního útvaru, který se stal symbolem celé oblasti - Pravčické brány. Cestu můžete začít jak ze  Hřenska , tak i z Mezní Louky, kde je navíc pro rodiny s dětmi připravená nově vybudovaná naučná Rysí stezka, která děti seznámí zábavnou formou s místní přírodou.  


Do soutěsek ve Hřensku a na skalní vyhlídky

Nedaleko Pravčické brány se nachází další ikonické místo, které jako by se stalo synonymem pro České Švýcarsko a tím jsou soutěsky u Hřenska. Poutavá jízda na lodičkách v útrobách skal je navíc umocněna zábavným vyprávěním převozníka. Soutěsky a Pravčickou bránu spojuje naučná stezka přátelství a tak obě zajímavosti můžete zvládnout za jeden den. Málo známé jsou ve Hřensku místní vyhlídky, odkud budete mít nádherné výhledy jak na samostné Hřensko, tak i na kaňon Labe.


 


 
Kam na pivo? Po každé túře je potřeba doplnit tekutiny a uhasit žízeň. Mrkněte na regionální pivovary!

 


Jetřichovické vyhlídky a pohádkový Dolský Mlýn

Jedny z nejkrásnějších vyhlídek, kde budete mít České Švýcarsko jako na dlani, nabízí Jetřichovické skály. Nádherná panoramata se vám rozprostřou z vyhlídek  Mariina skála , Vilemínina stěna a Rudolfův kámen. Cesta k nim začíná v samotné malebné vesničce Jetřichovice, charakteristické krásnými roubenkami a zachovalými podstávkovými staveními. V Jetřichovicích také nesmíte zapomenout na Dolský mlýn, který jistě budete znát z některé české pohádky. K mlýnu se pohodlně dostanete i s kočárkem po žluté trase z centra Jetřichovic.


Doporučené ubytování v Českém Švýcarsku

Penzion Lugano

Penzion Starý Mlýn

Penzion U Fořta

Ubytov ání Na Výšinkách

Cena od: 550 Kč Cena od: 470 Kč Cena od: 475 Kč Cena od: 470 Kč

Hřensko

Jetřichovice

Mezní Louka

Jetřichovice


Neskutečné možnosti výletů v sousedním Saském Švýcarsku

Kousek za hranicemi můžete vyrazit do Národního parku Saské Švýcarsko, který nabízí naprosto unikátní místa, která stojí za návštěvu. A co si zde rozhodně nenechat ujít? Vydejte se na vyhlášený skalní most Bastei nebo méně známou avšak velmi působivou stolovou horu Pfa ffenstein. Výlet určitě stojí za to spojit s návštěvou největší vojenské pevnosti Königs tein, která leží jen 3,5 km od Pfaffenstein. Prohlídka těchto dvou míst vydá na celý den a při zpáteční cestě ještě můžete stihnout krátkou prohlídku lázeňského města Bad Schandau, ležícího na druhém břehu řeky Labe. Chcete-li více objevit Saské Švýcarsko, podívejte se třeba na to NEJzajímavější ze Saského  Švýcarska.

 


Vzhůru na sever do Šluknovského výběžku

Při svých toulkách si nenechte ujít nejsevernější část České republiky, kterou je máloznámý Šluknovský výběžek. Za pomyslnou hranici a vstupní bránu do oblasti Šluknovska lze považovat historické město Rumburk. Jeho návštěvu si tedy určitě nenechte ujít. Kromě řady historických podstávkových stavení tak typických pro tuto oblast zde naleznete například také Loretánskou kapli s možností prohlídky. Za návštěvu určitě stojí také rozhledna Dymník s výhledem na celý Šluknovský výběžek, která se nachází na čedičovém vrcholku. Pokud budete pokračovat dále do města Šluknov, nejsevernější město republiky se může pochlubit krásným, zrekonstruovaným dvoupatrovým zámkem z období renesance.


 


Nabídka ubytování v Jetřichovicích a okolí. Prozkoumejte České Švýcarsko z malebné vesničky. Prohlédněte si všechny možnosti ubytování v Jetřichovicích zde...

Děčínsko, Tiské stěny a Labské pískovce

Během Vašeho pobytu v Českém Švýcarsku doporučujeme navštívit Chráněnou krajinnou oblast Labské pískovce, která se rozprostírá severozápadně od Děčína. V této oblasti na vás čeká úchvatná rozhledna na Děčínském Sněžníku, ale zejména pak nádherné skalní město Tiských stěn s desítkami skalních výběžků, mnohdy vtipně pojmenovaných. Narazíte zde proto na Tančícího medvěda, Mrzáka i Popeláře. Oblast je také oblíbeným cílem nejen horolezců, ale  okolí je výborným místem na cyklovýlety.


Panská skála a okolí Kamenického Šenova

Hezký turistický okruh na Váš čeká v České Kamenici, odkud se můžete vydat na nedalekou zřiceninu hradu Kamenice s 16 metrů vysokou rozhlednou a následně do Kamenického Šenova. Kromě možnosti navštívit zdejší sklářské muzeum, které vás seznámí s dlouholetou tradicí, se zde také nachází další pohádkové místo, kterým je Panská skála. Čedičovou skálu známou také jako varhany jste určitě vitěli v Pyšné princezně, ale naživo je ještě mnohem kouzelnější. V okolí naleznete další podobné skalní útvary.


Týden na dovolenou v Českém Švýcarsku nestačí!

I když se vám podaří prozkoumat všechna námi doporučená místa tak vězte, že je to pouze zlomek toho, co svým návštěvníkům krajina Českého Švýcarska může nabídnout. Není proto divu, že se turisté do Českého Švýcarska opakovaně vrací.


 


Další tipy? V Českém Švýcarsku je toho k vidění samozřejmě více, podívejte se na další tipy na zajímavá místa

 


Podívejte se na krásné video o Českém Švýcarsku - krajině tajemství


Vyberte si to pravé ubytování v Českém Švýcarsku

Kyjovská stodola

Roubenka U Rybníčku

Penzion Dvůr Pohody

Hotel Zlatá Lípa

Cena od: 266 Kč Cena od: 350 Kč Cena od: 650 Kč Cena od: 950 Kč

Kyjov

Vysoká Lípa

Varnsdorf

Maxičky


Zajímavé fotografie z regionu

/album/zajimave-fotografie-z-regionu/a11-jpg14/

—————

/album/zajimave-fotografie-z-regionu/a725456-jpg/

—————

/album/zajimave-fotografie-z-regionu/a725458-jpg/

—————

/album/zajimave-fotografie-z-regionu/ales-jecmen-ceske-svycarsko-19-jpg/

—————

/album/zajimave-fotografie-z-regionu/ales-jecmen-ceske-svycarsko-26-jpg/

—————

/album/zajimave-fotografie-z-regionu/bad-schandau-kirnitz-wasserfall-saske-svycarsko4-jpg/

——————————


 


A co takhle pobyt v Adršpachu Podívejte se na naše  tipy na výlety  v Adršpachu.

 

 

KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30