Turistická sezóna 2016 je tady - přívítejte jaro s námi

Jako každý rok i nová turistická sezóna 2016 přináší v jednotlivých regionech řadu zajímavostí a atraktivních cílů. Ať už máte rádi přírodu, historické památky, či jste příznivci zajímavých akcí, máte se nač těšit.


S jarem do skal

Skalní město v  Adršpašsko-teplických skalách  je přístupné celoročně, ale s příchodem jara se násobí jeho kouzlo. Navštívit jej můžete navštívit 7 dnů v týdnu. V Adršpašských skalách jsou pro vás navíc od května připraveny plavby po skalním jezírku. Info na www.adrspach.cz/skaly.

 

Vítání jara v Teplicích nad Metují

16. dubna se koná v Teplicích nad Metují vítání jara spojené se znovuotevřením hotelu Střelnice. Probíhat bude na pěší zóně a v prostorách hotelu. Zábavné odpoledne začne ve 13. hodin a můžete se těšit na vystoupení dětí z MŠ a ZŠ, rockovou skupinu AC/DC Revival, taneční skupinu Relax band a na diskotéku ve stylu 80. a 90 let, která odstartuje večer ve 20. hodin. Akci provází bohatý doprovodný program.

 

 

Polické čarování s papírem

V Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují uvidíte sbírku staveb z celého světa, plavidla, letadla, raketoplány, bojovou techniku, závodní i historická auta a další výrobky z papíru. Navíc si tu budete moci od 8. dubna do 1. května prohlédnout zajímavou výstavu tvorby výtvarníka a polického rodáka, Lukáše Cinkaniče. Více info na www.mpmpm.cz.

 

Týden Země v Broumově

V prostorách broumovského kláštera, klášterní zahrady, Schorollova parku a na sportovním hřišti na Komenského ulici se koná ve dnech 18. – 24. dubna akce Týden země. Čeká na vás bohatý program. Středa například přinese Recyklohraní, s možností výroby ozdob a hraček z recyklovaného materiálu, v pátek od 15 hodin se bude konat workshop Zdravé stravování, k dispozici budou stánky s regionálními produkty, zahradní hry i ohniště s možností opékání.  V sobotním hravém odpoledni nejen pro rodiče s dětmi si budete moci užít Kuličkiádu, Koloběžkiádu a řadu dalších sportovních a výtvarných aktivit. Celý program najdete na www.klasterbroumov.cz/cs/tyden-zeme-v-broumove.


Možnosti ubytování v regionech

 Penzion 51 

Apartmány Relax

Penzion Sokolí Hnízdo

Penzion Veronika

Cena od: 450 Kč Cena od: 350 Kč Cena od: 466 Kč Cena od: 490 Kč

České Švýcarsko

Adšpach

Orlické hory

Krkonoše

 


Za lesklou krásou veteránů do Krkonoš

Do Krkonoš se můžete vypravit nejen do přírody na horské túry a cyklovýlety. 22. dubna odstartuje v Pasekách nad Jizerou dvoudenní soutěž Historic Krkonoše 2016, jízda pravidelnosti historických osobních automobilů vyrobených v letech 1945 až 1986. Veterány budete moci spatřit nejen v Pasekách při startu jednotlivých etap, ale také na okolních silnicích. Více na www.serialhistoric.cz.

 

 

Za historií prusko-rakouských válek do Náchoda

V podhůří Orlických hor si v letošním roce si připomínáme 150-ti leté výročí prusko-rakouských válek. Průběh bojů a bitev vám přiblíží naučná stezka „Náchod – Vysokov – Václavice 1866“. K tomuto výročí byla vydána výroční turistická známka s číslem 1582, která je k dostání v Městském informačním centru.

 

Jak se vaří pivo…

V Jizerských horách můžete navštívit Dobrovická muzea v Libereckém kraji, která pořádají pro zájemce Sezónní prohlídkový okruh do průmyslového pivovaru. Nejbližší termín prohlídky pro individuální zájemce je 16. dubna od 14. hodin, další termíny jsou vypsány na květen. Prohlídku je třeba objednat na tel. 326 374 211 nebo na e-mailu muzeum@tereos.com.  Bližší info na  www.dobrovickamuzea.cz.

 

Novinky na zámku

Zámek v Benešově nad Ploučnicí přichází pro tuto sezónu s novinkou. Ve druhém patře Volfova paláce zpřístupňuje lovecké salonky, v Thunovské galerii v Horním zámku přibyly nově restaurované obrazy a expozice je tak bohatší o další místnost. Zámecké okruhy jsou od dubna přístupné po celý týden. Podrobnosti najdete na www.zamek-benesov.cz.

 

Pozvání do Českého Švýcarska

Chybět nesmí samozřejmě ani pozvánka do malebné krajiny Českého Švýcarska. Jaro zde podkresluje pohledy z vyhlídek u Pravčické brány, soutěskami ve Hřensku opět plují vyhlídkové pramice, Dolský mlýn zůstává opředen duchem romantiky, vyhlídky v Jetřichovických skalách dávají nahlédnout do Českého i Saského Švýcarsko. Přivítat jaro zde můžete při otevírání turistické sezóny. Všude čeká pohostinnost restaurací i kiosků a zázemí ubytovacích zařízení. Užijte si vše, co vám letošní jaro nabízí, beze spěchu, v klidu a pohodě.


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30