Zahájení turistické sezóny 2015 v Českém Švýcarsku

Tak jako každý rok i letos čeká návštěvníky Národního parku České Švýcarsko tradiční otevření zdejší turistické sezony. Akci, která bude probíhat ve dnech 18. – 19. dubna 2015 připravuje společnost České Švýcarsko spolu s dalšími partnery a pokud v tuto dobu do malebné oblasti pískovcových skal a krásné přírody zamíříte i vy, máte se nač těšit.
 
 

Za zážitky na Mezní Louku

 
V sobotu 18. dubna se můžete těšit na slavnostní otevření zážitkového areálu na Mezní louce. Začátek je v 9.30 hod. Určitě budete mile překvapeni zajímavostí, která vznikla v blízkosti největšího skalního mostu Evropy, Pravčické brány a která potěší malé i velké návštěvníky. 
 

Jetřichovice zvou na nově značenou trasu do Srbské Kamenice

 
Všichni milovníci turistiky ocení nově značenou trasu Jetřichovice – Všemily – Srbská Kamenice, která se otevírá téhož dne, ve 13.00 hodin. Sraz zájemců je u Informačního střediska v Jetřichovicích. 
 
K dopravě do tohoto místa lze využít linkového autobusu z Mezní Louky v 12.41 hod. do Srbské Kamenice. Odjezd ze Srbské Kamenice v 16.36 hod. 
 
Organizátor zajišťuje průvodcovské služby, ale počítejte s tím, že jízdné si hradí každý účastník sám.
 
 

Za tajemstvím Loupežného hradu Wintersteinu.

 
V neděli 19. dubna proběhne horská túra po nejkrásnějších skalách Zadního Saského Švýcarska, aneb Za tajemstvím loupežného hradu Wintersteinu. Hrad stojící ve výšce 390 m n. m. a vznikl v roce 1379 a jen o tři roky překročil šedesáté výročí, když byl zbořen jako loupežný. 
 
Pozůstatky skalního hradu jsou přístupné úzkými skalními štěrbinami a za pomoci žebříků. Rozhodně to není žádná procházka po pražském Václavském náměstí. Když vystoupáte k cíli, spatříte zbytky věže, vytesanou místnost ve skále pod ní a některé části dříve mohutného objektu. 
 
Vyhlídka ze skály, na které hrad stojí, je ale opravdu nádherná a nabídne vám mimo jiné jako na dlani Kleiner Winterberg, Kuhstall, Lorenzsteine či Teichstein. Sraz účastníků je v 10.00 hod. na vlakovém nádraží Mikulášovice-střed.
 

Trasa túry: Mikulášovice-střed – Wachberg – skála Pohlshorn – skála Teichstein – Zeughaus (s omezenou možností občerstvení) - skalní hrad Winterstein – Malý Zschand – Skalní mlýn Felsenmühle. Celková délka trasy je 17 km

zdroj: Jan Strakoš

Cesta tam: odjezd vlaku Rumburk 9.07 hod. Krásná Lípa 9.17 hod., příjezd Mikulášovice-střed 9.42 hod. Možnost dopravit se na začátek túry i z Děčína, odjezd vlaku 8.40 hod. (přestup v Mikulášovicích na dolním nádraží).
 

Cesta zpět: odjezd autobusu od Felsenmühle 18.30 hod, příjezd na nádraží v lázeňském městě Bad Schandau 19.00 hod. Odjezd vlaku z Bad Schandau v 19.18 hod., příjezd Rumburk ve 20.25 hod., Krásná Lípa 20.38 hod. Organizátor zajišťuje průvodcovské služby. Jízdné si hradí každý sám a před cestou je třeba zakoupit jízdenku Labe Elbe (pro 1 osobu 200 Kč, pro 5 osob 400 CZK).

 

Den, víkend či dovolená v Českém Švýcarsku? Určitě!

 
Pěkné ubytování najdete na strategickém výletním místě na Mezní Louce v penzionu U Fořta, odkud to budete mít jen pár kroků ke Gabrielině stezce vedoucí na Pravčickou bránu. Nedaleko jsou i Hřenské soutěsky a zamířit můžete třeba na kole nebo lodí do Saska.
 
Volné dny si můžete užít také v krásném zákoutí pískovcových skal v Jetřichovicích, kde na vás čeká rodinný penzion Starý Mlýn. Stačí pár kroků a míjíte označník, který vás směruje ke známým Jetřichovickým vyhlídkám. V Českém Švýcarsku můžete u příležitosti otevření turistické sezóny strávit nejen příjemný den, ale i celý víkend či dovolenou.

Možnosti ubytování v okolí

Roubenka Lipnice

Penzion Starý mlýn

Penzion U Fořta

Hotel Zlatá Lípa

Cena od: 250 Kč Cena od: 470 Kč Cena od: 495 Kč Cena od: 950 Kč

Všechna ubytování v Českém Švýcarsku


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30