Zimní slavnosti Rampušák aneb loučení se zimou v duchu maškarního reje

zdroj: mojeorlickéhory.cz

 

Rampušák a Kačenka

Víte, kdo je to Rampušák? Správně, dobrý duch Orlických hor a patron horské služby a sportovců. Jeho věrnou společnicí je dobrá víla Kačenka. A právě Rampušák s Kačenkou bývají již od šedesátých let minulého století neodmyslitelnou součástí zakončení zimní sezóny v Deštném v Orlických horách. Loučení se zimou, kdy Rampušák předává vládu nad zdejšími horami víle Kačence, je vrcholem hlavní lyžařské sezóny v Deštném. Odehrává se na lyžařském svahu i pod ním. 
 

Začínáme 21. března ve 14 hodin masky s sebou

Oblíbený program s karnevalovými maskami nabízí spoustu zábavy a legrace. Slavnost připadající letos na 21. března začíná ve 14.00 hod a potrvá až do večerní dvacáté hodiny. Těšit se můžete na živá vystoupení kapel, různé soutěže a velkou dávku smíchu. V případě příznivých sněhových podmínek se připravte na hromadný sjezd s Rampušákem. Chybět nebude hudební produkce, pestrý doprovodný program a vyhlášení nejlepších masek. 

 

Užijte si oslavy až do konce

Domů spěchat nemusíte. Spojte návštěvu známé oblíbené akce s víkendovým pobytem v Orlických horách. Příjemný odpočinek vám nabídne penzion s netradičním názvem - Kozí chlívek. Stylové ubytování s wellness se saunou a vířivkou doplňuje staročeská chutná kuchyně s důrazem na vaření z čerstvých produktů a bez chemických náhražek. Příjemné volné dny můžete strávit v Deštném také v hotelu Praha, s dobrou dostupností u hlavní silnice přímo naproti lyžařskému areálu.

 

zdroj: mojeorlickehory.cz

Tip na výlet do okolí

A protože Deštné v Orlických horách je vyhlášeným zimním střediskem, nechybí zde  Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel , které návštěvníky seznamuje s historií obce, vlastivědnou expozicí a rozsáhlou sbírkou historické lyžařské výstroje, lyží, sněžnic a také saní všeho druhu.  


Možnosti ubytování v okolí

Penzion Kozí Chlívek

Apartmány Sedloňov

Chalupa Orlické hory

Hotel Praha

Cena od: 787 Kč Cena od: 120 Kč Cena od: 80 Kč Cena od: 450 Kč

Všechna ubytování v regionu Orlické hory


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30