Kam se vydat na prodloužený víkend o státním svátku 17. listopadu 2016

Podzim je v plném proudu, příroda nám hraje všemi barvami a státní svátek 17. listopadu přímo vybízí k tomu, si užít prodloužený víkend 17 - 21. listopadu 2016. Podívejte se na akce, které můžete ve svátečním období navštívit.


Kam vyrazit v Českém Švýcarsku

 

Vánoční trh Striezelmarkt v Drážďanech

24. listopad | Drážďany

Čtvrtek po svátečním prodlouženém víkendu bude již tradičně patřit vánočním trhům v Drážďanech, kde právě v tento termín, 24. listopadu, začíná věhlasný trh Striezelmarkt. Zde budou mít návštěvníci možnost navštívit více než dvě stovky stánků provoněných typickými vánočními pochoutkami, cukrovím či svařeným vínem. Kromě hlavního trhu probíhají ve městě vánoční trhy také na dalších místech. Vydat se za nimi můžete nejen automobilem, ale například také vlakem.


Zajímavé tipy na výlety v Českém Švýcarsku

V České Švýcarsku a jeho blízkém okolí je kromě zajímavých kulturních akcí samozřejmě také řada zajímavých míst, která je možné během nadcházejícího volna navštívit. Navíc podzimní počasí, kdy příroda hraje všemi barvami, přímo vybízí k pořízení hezkých snímků.

 

Vydejte se údolím Křinice

Krásným výletem plným zajímavostí je turistická trasa vedoucí údolím  řeky Křinice. Na této zhruba 15 km dlouhé trase navšívíte místa jako je zaniklá obec Zadní Jetřichovice či Dolní mlýn. Za pozornost však stojí také Černá brána, zřícenina pískovcového kvádru tvořící magickou bránu na samotné hranici Čech a Německa.

 

Za výhledy do Saského Švýcarska

Pobyt v Českém Švýcarsku díky své poloze přímo vybízí k návštěvě sousedního Saského Švýcarska. Zde se vydejte za krásnými výhledy z mostu Bastei nedaleko města Kurort Rathen. Cestou k vyhlídce doporučujeme využít přívozu přes řeku Labe.

 

Okolo Tiských stěn

Další výlet vás zavede na jihozápadní hranici Českého Švýcarska, kde začínají rozlehlé Tiské stěny. Pokud se vydáte přímo z obce Tisá, využijte turistickou trasu, která vám nabídne příjemné toulky po Tisé. Středně náročná trasa dlouhá 14 kilometrů vede z Tisé do Ostrova. Odtud okolo Sněžníku zpět do Tisé.

 

 

Všechny tipy na výlet v Českém Švýcarsku


Doporučené ubytování v Českém Švýcarsku

Hotel Ostrov

Ubytování Na Výšinkách

Hotel Zlatá Lípa

Penzion Pod Rozhlednou

Cena od: 814 Kč Cena od: 470 Kč Cena od: 950 Kč Cena od: 490 Kč

Kompletní nabídka ubytování v Českém Švýcarsku


Kam vyrazit na Adršpašsku a Broumovsku

 

Vánoční trhy na Kuksu

19. listopad | Kuks

Víkend před státním svátkem i víkend po svátku 17. listopadu budou prostory v prostředí barokního hospitalu Kuks patřit tradičním vánočním trh ů m na Kuksu, které návštěvníkům navodí tu pravou předvánoční náladu a nabídnou zajímavé tipy na dárky pod stromeček. Samozřejmostí budou také ochutnávky místních specialit a také horká medovina na zahřádí při sychravém počasí.


Tipy kam na výlet na Adršpašsku

Krásná, kopcovitá příroda Adršpašských a Broumovských skal nabízí širokou škálu možných výletů. Od Adršpachu, přes Teplické skály až po Náchodsko naleznete krajinu plnou přírodních i technických zajímavostí.

 

Výhledy z Křížového vrchu

Na krátkou vycházku se vydejte z Dolního Adršpachu, kde si mimo skalního města můžete prohlédnout horolezecké muzeum či adršpašský zámek. Jen 4 kilometry dlouhá cesta s mírným stoupáním vás zavede na místo krásných výhledů, Křížový vrch. Cesta na Křížový vrch je ideálním odpoledním výletem pro celou rodinu.

 

Výšlap k rytířům na Turov

Pěknou procházku přírodou nabízí také stezka vedoucí na horu Turov. Na horu, kde se dle pověstí ukrývá bájné svatováclavské vojsko. Výlet vás zavede 17 km dlouhou trasou z Hronova přes Pustiny na vrchol Vysoký kámen a samotnou horu Turov, poblíž které můžete navštívit také několik pěchotních srubů.

 

Za stolovými horami Polska

Za skalními masivy můžete vyrazit také za hranice k polským sousedům. Stolové hory jsou proslulé zejména díky Velké Hejšovině, na které můžete navštívit turistickou chatu s dechberoucími výhledy po celém regionu. Vzhůru na Hejšovinu se vydejte z Machova a cestou si budete moci prohlédnout také Machovský štít.

 

 

Všechny tipy na výlet na Adršpašsku


Doporučené ubytování na Adršpašsku

Hotel Javor

Apartmány Hájenka

Penzion Tereza

Penzion Čapkův statek

  

Cena od: 780 Kč Cena od: 450 Kč Cena od: 625 Kč Cena od: 310 Kč

Kompletní nabídka ubytování na Adršpašsku


Kam vyrazit v Krkonoších

Řemeslný trh pod obry

17. listopad | Hostinné

Město Hostinné v Podkrkonoší připravilo jako každoročně na svátek 17. listopadu svým návštěvníkům český řemeslný trh pod obry.  Setkání pod obry proběhne již po jedenácté a opět se jej zúčastní řemeslníci nejen z okolí Hostinného, ale z celé České republiky. Ti nabídnou výrobky z textilních materiálů,  proutí, drátované keramiky, kůže, kovu či skla.

Mezinárodní festival outdoorových filmů Harrachov
18. - 19. listopad | Harrachov
Pokud patříte mezi příznivce dobrodružných, cestopisných či horolezeckých filmů, neměli byste si nechat ujít Mezinárodní festival outdoorových filmů, který se ve dnech po 18. a 19. listopadu uskuteční v Harrachově. Projekce je součástí evropského projektu, do kterého je zapojeno více jak 40 měst České a Slovenské republiky či Ruska a prezentují se na ní nejen profesionálové, ale také amatérští autoři.

Za posledním puchýřem
17. - 20. listopad | Lázně Bělohrad
Státní svátek můžete strávit také aktivně na podzimní turistické akci s názvem Za posledním puchýřem, která započne v ten svátku 17. listopadu v podkrkonošských Lázních Bělohrad a potrvá až do neděle 20. listopadu. Turistická akce se řadí mezi největší svého druhu ve střední Evropě a mimo cestovatelských zážitků formou pěších tras a autobusových zájezdů nabídne také bohatý doprovodný program.


Prozkoumejte zajímavosti v Krkonoších

Krkonoše a Podkrkonoší v podzimním období nabízí příjemné horské výlety na čerstvém vzduchu. Oblast je bohatá na nejrůznější trasy či stezky a je zde spousta míst, která můžete objevovat.

 

Naučnou stezkou horníků

Severně od Černého Dolu se nachází první krkonošská naučná hornická stezka Berghaus, která návštěvníkům nabízí na 1 km dlouhé trase 10 zastávek s informačními tabulemi a panely seznamujícími nejen s geologií Krkonoš.

 

Projděte se okolím Rokytnice

Dalším tipem na výlet je naučná stezka vedoucí okolím Rokytnice. Rozhraní Krkonoš a Jizerských hor nabízí turistům 12 km dlouhou trasu plnou krásných scenérií společně s dvanácti zastaveními, které seznámí s historií a kulturou města Rokytnice nad Jizerou i jeho okolí.

 

Z Pece pod Sněžkou do Horního Maršova

Pokud během listopadového volna navšívíte vyhlášené turistické centrum Krkonoš, Pec pod Sněžkou, vydejte se po 13 km dlouhé, středně náročné turistické trase přes černohorské rašeliniště až do Horního Maršova, kde můžete navštívit místní zámek. Cesta vás provede také kolem lesního hrádku Aichelburg.

 

 

Všechny tipy na výlet v Krkonoších


Vyberte si ubytování v Krkonoších a Podkrkonoší

Penzion Marienka

Hotel Olympie

Srub Kašparáci

Horská chata Švadlenka

Cena od: 650 Kč Cena od: 620 Kč Cena od: 380 Kč Cena od: 309 Kč

Kompletní nabídka ubytování v Krkonoších


Tipy co navštívit v Jizerských horách

Historické sváteční jízdy

17. listopad | Liberec

Pokud na den 17. listopadu plánujete výlet do Liberce, rozhodně si zde nenechte ujít historické sváteční jízdy tramvají známé jako Bovera z období po druhé světové válce. Svezení můžete spojit například s návštěvou místí zoologické zahrady, kolem níž na trase Lidové sady – ZOO – Viadukt tramvajová trať vede.


Kam za výlety v Jizerských horách

Jizerské hory se svojí dominantou, vrcholem Ještěd, nabízí řadu zajímavých míst k prozkoumání. Návštěvníky uchvátí nejen svou panenskou přírodou s hustými lesy a žulovými skalami, ale také obcemi s tradičními stavbami a kostelíky.

 

Trasa okolím Smržovky

Vydejte se po 15 km dlouhé trase, která vás seznámí s okolím obce Smržovka ležícím v centru Jizerských hor mezi Jabloncem nad Nisou a Tanvaldem. V malebném okolí si vyšlápněte třeba na vyhlídku Finkštejn.

 

Navštivte také Lázně Libverda

Při návštěvě Jizerských hor si nesmíte nechat ujít hezké lázeňské městečko Lázně Libverda. Nachází se nedaleko Nového města pod Smrkem, které se již podle názvu nachází pod vrcholem hory Smrk. Turistickou trasu s návštěvou lázní tak můžete spojit také s prohlídkou místní rozhledny na Smrku.

 

Do Hejnic za přehradou Černá Nisa

Turistická trasa, která vás provede celou chráněnou krajinnou oblasí Jizerských hor, začíná v Liberci a zavede vás do Hejnic. Po cestě navštivte přehradu Černá Nisa či Malý a Velký Štolpich.

 

 

Všechny tipy na výlet v Jizerských horách


Vybraná ubytování v Jizerských horách

Chalupa Tara

Apartmán Hrabětice

Chata Tesanka

Hotel Farma Vysoká

Cena od: 200 Kč Cena od: 375 Kč Cena od: 550 Kč Cena od: 500 Kč

Vyberte si ubytování se v Jizerských horách


Tipy co navštívit v Orlických horách

Podzimní období vykouzlí krásné scenérie také v Orlických horách. Než zdejší zimní střediska zapadnou sněhem a stanou se vyhledávanými destinacemi lyžařů, projděte si stezky v jejich okolí s krásnými výhledy nejen na rozseté pěchotní sruby.

 

Okolo Trčkova mlýna

Naučná stezka Bedřichovka patří ke kratším a méně náročným výletům v Orlických horách. Dlouhá je 3 km a zavede vás hornímu toku Divoké Orlice nebo do přírodní rezervace Trčkov.

 

Rezervací Zemské brány

Při návštěvě Orlických hor se vydejte také podél toku Divoké Orlice přírodní rezervací Zemská brána. Oblast se nachází severně od Kláštěrce nad Orlicí a v její blízkosti za návštěvu stojí například také Pašerácká lávka.

 

 

Okolím Deštné

Za výhledy Orlických hor se vydejte po okolí Deštné. Na trase dlouhé 15 km obkroužíte Šerlišský mlýn a kromě Deštné cestou spatříte Masarykovu chatu, rezervaci Bukačka či Kačenčinu zahrádku. Samozřejmostí jsou všudypřítomné pevnostní opevnění a bunky.

 

Všechny tipy na výlet v Orlických horách


Vyberte si ubytování v Orlických horách

Penzion Kozí Chlívek

Hotel Hartman

Penzion Lesanka

Chalupa Šedý vlk

Cena od: 787 Kč Cena od: 650 Kč Cena od: 400 Kč Cena od: 300 Kč

Vyberte si ubytování se v Orlických horách


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30