Navštivte malebné Orlické hory a Podorlicko

     

Proč do Orlických hor

Malebný kout východních Čech Orlické hory naleznete při polské hranici, přibližně 60 km severovýchodně od města Hradec Králové. Orlické hory jsou rájem pro každého milovníka přírody, ideální místo pro aktivní  dovolenou, pro rodiny s dětmi, nadšené sportovce, ale i pro všechny milovníky pohodové rekreace.  Region Orlické hory disponuje velkým množstvím turistických a cyklistických tras, ale rovněž také bezednou studnici kulturních památek. Neváhejte si prohlédnout zdejší zámky, podhorské městečka  a lidovou architekturu v podobě mnoha roubených stavení rozsetých po okolních stráních. Příznivci prvorepublikového vojenského opevnění zajásají nad prohlídkou zdejších obranné linie bunkrů a několika přístupných pevností jako je třeba Dobrošov a Hanička.Prohlédněte si širokou nabídku ubytování v Orlických horách. Nabízíme hotely, penziony, chaty a apartmány ve všech částech Orlických hor.


Orlické hory v létě i zimě

Orlické hory mají co nabídnout jak v létě, tak i v zimě. V letní sezóně můžete využít široké možnosti sportů od pěší turistiky přes cykloturistiku až třeba k adrenalinovým sportům. V Orlických horách je také například velmi populární paragliding, vodáky potěší neposedné vlny Divoké Orlice nebo sjezdy na horských kolech. V zimě pak přichází na řadu zdejší lyžařské areály a běžecké trasy. Mezi nejznámější patří Dešťné a Říčky. V Orlických horách budete jistě příjemně překvapeni výhodnými cenami ubytování, ale také za celodenní permanentku v lyžařských areálech dáte méně, než třeba v Krkonoších. Přitom kvalita a vybavení zdejších ski areálů je na velmi vysoké úrovni.


Od Náchoda k Zemské Bráně

Nejvyšší horou Orlických hor je Velká Deštná s 1115 metry nad mořem. Pásmo Orlických hor začíná nad městem Náchodem, pokračuje přes střediska jako je Rokytnice v Orlických horách a Deštné až k obci Jablonné nad Orlicí a Bartošovice, zde u Zemské Brány pásmo Orlických hor končí a je už na dohled další pohoří Králického Sněžníku. Pro lepší turistickou přehlednost si Orlické hory můžeme rozdělit na  tři přehledné části. Horské pásmo od Olešnice k Deštnému bude první částí, druhá část od Deštného přes Rokytnici a třetí část okolí Jablonného nad Orlicí.


Ubytování v Orlických horách

Ubytování Vám nabídnete od jednoduchých turistických ubytoven, přes skromné chatové osady až po útulné rodinné penziony, romantické horské chaty a komfortní hotely.


/album/fotogalerie22/a10-jpg19/

—————

/album/fotogalerie22/a7-jpg24/

—————

/album/fotogalerie22/a15-jpg11/

—————

/album/fotogalerie22/a13-jpg15/

—————

/album/fotogalerie22/a8-jpg21/

—————

/album/fotogalerie22/a9-jpg19/

——————————


Dovolená v Orlických horách

Turistické turné po Orlických horách může směle začít. Neváhejte a pojďte s námi! Načerpáte nové síly, vitalitu a v neposlední řadě uděláte něco pro své zdraví. Hory jsou ideální na kombinaci putování pěšky a na kole. Okuste nejen hřebenové cesty, ale také laskavé podhorské kopečky s malebnými vesničkami.  Na našich stránkách naleznete vše zajímavé o Orlických horách, doporučíme turistické a běžkařské trasy, různé tipy na výlet, jako kupříkladu chatu Šerlich, pevnost Hanička, Kunštátskou kapli, Luisino údolí, Dobrušku, Rychnov nad Kněžnou nebo rašeliniště Jelení lázeň. Cílů je však mnohem a mnohem víc. Nenucená krása Orlických hor Vás jistě ohromí. Samozřejmě Vám také rádi zajistíme ubytování.


Penzion Kozí Chlívek

Hotel Praha

Penzion Pašta

Hotel Hartman

Cena od: 787 Kč Cena od: 500 Kč Cena od: 420 Kč Cena od: 650 Kč

Penzion Sokolí hnízdo

Chalupa Orlické hory

Apartmán Říčky

Horská chata Devět sil

Cena od: 267 Kč Cena od: 80 Kč Cena od: 250 Kč Cena od: 450 Kč

hotely | penziony | chaty a apartmány |  Všechna ubytování v Orlických horách

 


Ubytování podle mapy - Orlické hory

 


Více informací o regionu: Orlické hory a Podorlicko