Vánoční trhy 2016 - kam se vydat za adventními trhy

Období před Vánocemi je charakteristické příjemnou atmosférou, kterou mohou návštěvníci nasát na adventních trzích. Mezi nejznámější zajisté patří trhy v Drážďanech, ale rozhodně nejsou jediné. Podívejte se na přehled těch nejzajímavějších Vánočních trhů u nás i v pohraničí.


Prohlédněte si naše tipy na vánoční trhy...


Adventní trh na děčínském zámku

11. prosince | Děčín

Na tu pravou vánoční atmosféru se bezesporu naladíte v krásném prostředí areálu děčínského zámku, kde se v rámci adventních oslav uskuteční také předvánoční trh. V rámci trhu budete moci na hlavním nádvoří spatřit přehlídku regionálních výrobků, které si budete moci odnést domů. Atmosféru návštěvníkům zpříjemní vystoupení pěveckých sborů nebo například možnost speciálních předvánočních prohlídek. Na trhy navazuje barokní vystoupení barokní hudby.

Vánoční trh Canalettomarkt Pirna
25. listopadu - 30. prosince | Pirna
Nejen v Českém Švýcarsku, ale zejména také v nedalekém Saském Švýcarsku můžete navštívit krásné vánoční trhy. Mnohem klidnější, komornější prostředí než vyhlášené  trhy v Drážďanech  nabízejí svým návštěvníkům trhy v historickém centru města Pirna. Vánoční trh Canalettomarkt nabízí tři desítky stánků s tradičními výrobky a občerstvením a to nejen v čase předvánočním, ale vyjma Štědrého dne až do 30. prosince.

Vánoční trhy v pevnosti Königstein
adventní víkendy | Königstein
Návštěvu königsteins ké pevnosti si můžete v adventním čase zpříjemnit také vánoční výzdobou. Trochu netradičně na návštěvníky působí vánoční výzdoba v podzemí kasemat. V areálu nedobytné pevnosti bude v rámci trhu na 70 stánků s řemeslnými výrobky a zbzožém, které vám napoví, co darovat třeba právě pod stroměček. Trhy jsou ideální pro rodiny s dětmi, které zde jistě zaujmou jesličky s živými zvířátky, loutkové či výtvarné dílny nebo dílny pro skřítky. Více informací...


NÁŠ TIP: Cestou navštivte stolovou horu Pfaffenstein

Při návštěvě trhů na Königsteinu se rozhodně nezapomeňte zastavit u nedaleké stolové hory Pfaffenstein. Pokud bude vhodné počasí pro výstup na vrchol, z ploché, stolové hory se před vámi rosprostře krajina Saského Švýcarska jako na dlani a užijete si i nevšední pohled na pevnost Konigstein. Samotný vrchol v centrální části hory zdobí kamenná rozhledna s výletní restaurací.


Africké vánoční trhy zoo Dvůr Králové nad Labem

3. - 4. a 10. - 11. prosince | Dvůr Králové nad Labem
V královédvorské zoologické zahradě můžete spojit předvánoční prohlídku místní zoo s návštěvou netradičních trhů v exotickém pojetí. Dva prosincové víkendy se zde ponesou v duchu africké vánoční tvorby. K dispozici zde budou například domorodé šperky, dřevěné sošky, zajímavé masky či obrazy. Samozřejmostí bude také možnost nahlédnutí pod ruce výrobcům vánočních ozdob, řezbářům, sklářům, dráteníkům, nebo třeba kovářům. Nouze nebude také o výborné pohoštění a to zejména v podobě vyhlášených čerstvých perníčků.

 

NÁŠ TIP: Cestou se stavte na přehradě Les Království

Pokud máte v plánu navštívit Africké trhy v ZOO Dvůr Králové, neměli byste si nechat ujít také zastávku u nedaleké vodní nádrže, která je ne nadarmo označována jednou z nejhezčích přehrad v České republice. Zastávku u přehrady Les Království můžete dále spojit s procházkou po okolí, které nabízí hned několik turistických tras. Podívejte se na více informací o této zajímavé památce...
Získejte 500 Kč slevu na zimní pobyty.  Platí pro objednávky do 6. prosince 2016. Zjistit víc e...

 


Vánoční trhy Rokytnice nad Jizerou

3. prosince | Rokytnice nad Jizerou

Horské letovisko v Rokytnici nad Jizerou nabídne na Dolním náměstí první prosincový víkend vánoční trhy spojené s bohatým kulturním programem. Stánky plné rukodělných a regionálních výrobků nabídnou návštěvníkům pohled na dlouholeté krkonošské tradice. Vedle nich samozřejmě nebudou chybět také stánky s dobrotami, které provoní zdejší náměstí vánočními vůněmi. Pestrý kulturní program, který je po dobu konání trhu připraven a v rámci kterého budou moci návštěvníci absolvovat třeba projížďku parním vlakem s Mikulášskou nadílkou a programem Čertovské kapely, vyvrcholí rozsvícením vánočního stromu.


NÁŠ TIP: A co dále navštívit v okolí Rokytnice nad Jizerou?

Pokud se rozhodnete návštěvu Vánočních trhů spojit s výletem po okolí Rokytnice nad Jizerou, okolí města vám nabídne hned několik možných destinací. Za příznivého počasí se můžete vydat například za jedním z vodopádů, které se v okolí nacházejí. Mezi ty nejznámější patří Pančavský vodopád nebo Mumlavský vodopád. K oběma vás dovedou turistické trasy, ale na výlet si raději vyčleňte celý den.


Vánoční jarmark na zámku

17. prosince | Rokytnice v Orlických horách

Podobně jako v Děčíně, také nádvoří zámku v Rokytnici v Orlických horách se již po šesté promění v předvánočním čase v tradiční staročeské tržiště plné různorodých prodejců v dobových kostýmech. Na tržišti bude k dostání rozličné dárkové zboží, vánoční cukroví, stromečky či roby. Dětem se určitě zalíbí v zámecké konírně, kde si v rámci tradiční dílničky budou moci vyzkoušet třeba zdobení perníčků. Každoročně na zdejší trhy dorazí také "pan Čokoláda" se svou Královskou čokoládou, který váží cestu z moravského Slezska. Připravené budou také prohlídky vánočně vyzdobené zámecké kaple sv. Petra a Pavla s živým betlémem.

 

 

 

 

Třebechovické betlémské trhy
17. prosince | Třebechovice pod Orebem
Pěkná podívaná v duchu atmosféry staročeských Vánoc čeká návštěvníky také v Třebechovicích pod Orebem, kde v sobotu 17. prosince také proběhnou řemeslné trhy. Desítky stánků nabízejících ručně vyráběnou bižuterii z korálků, dřevěné šperky a dekorace či Hanušovo mýdlo, budou návštěvníkům rovněž inspirací na originální dárečky pod vánoční stromeček. Výběr dárečků zpříjemní výrobky z medu, tradiční staročeský trdelník, koláčky či preclíky. Kromě dílniček pro děti, oblíbeného malování na obličej či jízdách na velbloudovi bude po celou dobu trhů volný  vstup do Třebechovického muzea betlémů.

 


NÁŠ TIP: Navštivte také rodný domek F. L. Heka

Z Třebechovic pod Orebem se vydejte třeba do nedaleké obce Dobruška, která proslula jako rodiště známého národního buditele F. L Heka. V obci naleznete vlastivědné muzeum, renesanční radnici či přímo rodný dům F. L Heka. Rodnou chaloupku si v zimním období prohlédnete pouze zvenčí, případně si můžete domluvit prohlídku v místním muzeu.


Vánoční trhy v Liberci

9. - 23. prosince | Liberec

Také hlavní metropole Jizerských hor, Liberec, nabídne v době před Vánocemi vánoční trhy, které budou od pátku 9. prosince do pátku 23. prosince otevřeny každý den v době od 9:00 do 18:00. Na trzích naleznete vánoční zboží, cukroví, občerstvení a samotný trh bude také podobně jako většina ostatních doprovázen programem pro děti, adventními koncerty a tradičními kulturními akcemi. Předvánoční období v Liberci si však můžete zpříjemnit také návštěvou místní zoologické zahrady, která má pro návštěvníky také připravený zváštní program v rámci Vánoční ZOO.

 


NÁŠ TIP: Prohlédněte si také renesanční Liebiegův zámeček

V Liberci můžete strávit celý den prohlídkami zajímavých míst a architektonických skvostů. Právě mezi ty patří tři nádherné budovy sídla rodu Liebiegů postavené roku 1897. Dominantou stavení je pozoruhodná věž dlátovitého tvaru. Liebiegův zámeček se svým parčíkem bývá v současnosti také dějištěm řady kulturních akcí.Zážitek jako vánoční dárek

Stále vybíráte ideální vánoční dárek pro své nejbližší? A co takhle darovat zážitek?

 

  

 

 


Přemýšlíte o dovolené nebo o prodlouženém víkendu?


Doporučené ubytování v Orlických horách

Hotel Praha

Penzion Orličan

Apartmány Sluníčko 

Penzion Rampušák

Cena od: 500 Kč Cena od: 650 Kč Cena od: 255 Kč Cena od: 450 Kč

Doporučené  ubytování v Jizerských horách

Lesní chata

Horská  chata V Zatáčce

Penzion Na Rozcestí

Horská chata Hubert

Cena od: 200 Kč Cena od: 375 Kč Cena od: 255 Kč Cena od: 190 Kč

Doporučené ubytování v Českém Švýcarsku

Apartmány Na ranči

Penzion U Fořta

Roubenka Lipnice

Apartmány Filipov

Cena od: 405 Kč Cena od: 475 Kč Cena od: 250 Kč Cena od: 1 490 Kč

Doporučené ubytování v Krkonoších a Podkrkonoší

Penzion Topas

Hotel Esprit

Penzio n U Veselých

Penzion Relax

Cena od: 790 Kč Cena od: 400 Kč Cena od: 420 Kč Cena od: 390 Kč

 


KontaktPondělí - pátek:
08:00 - 17:30